Infrastruktura

Inwestycja PLK w Rybniku. Wśród prac m.in. wzmocnienie Mostu Zamysłowskiego nad Nacyną

Inwestycja PLK w Rybniku. Wśród prac m.in. wzmocnienie Mostu Zamysłowskiego nad Nacyną fot. PLK

370 mln zł – tyle będzie kosztować inwestycja PLK w Rybniku. Rewitalizacja linii Chybie-Żory-Rybnik-Nędza to szybsze podróże dla pociągów pasażerskich i towarowych w Rybnickim Okręgu Węglowym.

Inwestycja PLK w Rybniku i prace na historycznym moście: W ramach modernizacji linii Chybie-Żory-Rybnik-Nędza PLK przeprowadzi szereg prac infrastrukturalnych. Wśród nich m.in. wzmocnienie historycznego Mostu Zamysłowskiego nad Nacyną – największego i najciekawszego obiektu kolejowego w regionie. Jest to ważny obiekt dla regionalnego ruchu towarowego. Całość inwestycji to 370 mln zł, z 80% finansowania z UE. Realizację prac zaplanowano na lata 2017 – 2019.

 Na stacji Rybnik jeszcze w czerwcu będzie można skorzystać z odnowiowych, podwyższonych peronów. Na stacji wymieniono już część torów, sieci trakcyjnej oraz urządzenia sterowania ruchem kolejowym. PLK informuje o zakończeniu przebudowy pierwszej cześci wiaduktu nad ul. Chwałowicką. Pociągi jeżdżą już po 3 nowych konstrukcjach pod 3 torami.

Ważną zmianą dla transportu towarowego w Rybnickim Okręgu Węglowym będzie remont mostu Zamysłowskiego, zlokalizowanym na odcinku miedzy Rybnikiem a Jejkowicami. Obiekt będzie wzmocniony.

Szczegóły na stronie PKP PLK.