Strona główna » Wiadomości » Infrastruktura » Inwestycja za ok. 18 mln zł. PLK zapowiada m.in. dwa nowe przystanki w Jeleniej Górze

Inwestycja za ok. 18 mln zł. PLK zapowiada m.in. dwa nowe przystanki w Jeleniej Górze

Redakcja

Powstaną dwa nowe przystanki w Jeleniej Górze zlokalizowane w rejonie Al. Jana Pawła II i ul. Spółdzielczej. Modernizacja czeka obiekty Jelenia Góra Cieplice i Jelenia Góra Sobieszów. PLK podpisała dziś umowę na działania na Dolnym Śląsku.

PKP Polskie Lnie Kolejowe S.A. usprawniają komunikację w województwie dolnośląskim. Ok. 18 mln zł z RPO zostanie przeznaczonych na nowe przystanki w Jeleniej Górze i modernizację istniejących obiektów. Wpłynie to korzystnie na codzienne podróże, ale i na przejazdy turystyczne po regionie.

Dziś podpisano umowę na zaprojektowanie oraz budowę dwóch nowych przystanków osobowych w Jeleniej Górze, w rejonie Al. Jana Pawła II i ul. Spółdzielczej. Przebudowane będą też przystanki Jelenia Góra Cieplice i stacja Jelenia Góra Sobieszów. Ponadto w ramach projektu będą wykonane roboty torowe, zamontowane trzy rozjazdy oraz przebudowane urządzenia sterowania ruchem kolejowym i sieć trakcyjna. Zakończenie planowane jest na listopad 2019 r.

Szczegóły na stronie zarządcy infrastruktury.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności

0
Would love your thoughts, please comment.x