Przewozy pasażerskie Tabor
Partnerzy działu

Impuls 2 – pierwszy skład nowej generacji trafi do ŁKA

Impuls 2 – pierwszy skład nowej generacji trafi do ŁKA fot. NEWAG

To spore wyróżnienie dla ŁKA. Przewoźnik będzie pierwszym w Polsce, który w swoim taborze powita pojazd nowej generacji, Impuls 2 od Newagu.

Dziś odbyła się prezentacja pierwszego dla ŁKA, ale i pierwszego w ogóle na polskim rynku pojazdu Impuls 2. Jest to pojazd nowej generacji od nowosądeckiego Newagu. Impuls 2 będzie dłuższy i komfortowy. Na tory wjedzie w grudniu br. Testy przejdzie jeszcze w tym miesiącu w Krakowie, a w lipcu w Żmigrodzie.

Łącznie Łódzka Kolej Aglomeracyjna zamówiła od Newagu 14 trzyczłonowych pojazdów. –Dostawa pojazdów Impuls 2 rozpocznie drugi etap rozwoju Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Nowe pociągi pozwolą na rozwój siatki połączeń o kolejne miasta województwa łódzkiego. Dzięki ŁKA i rekordowym wynikom przewiezionych pasażerów za 2017 rok Łódzkie odnotowało najwyższy ze wszystkich województw wzrost ruchu kolejowego w Polsce – mówi Witold Stępień, marszałek Województwa Łódzkiego.

– Prezentowany pojazd spełnia wszystkie wymagania Technicznych Specyfikacji Interoperacyjności (2014), gwarantując pasażerom komfortową i bezpieczną podróż – dodaje Józef Michalik, Wiceprezes NEWAG S.A.

Nowością w pojazdach Impuls 2 będzie m.in. strefa dziecięca ze stołem z nadrukiem gry planszowej i kostką do gry, stoliki podokienne w układzie foteli vis a vis, defibrylatory i numeracja miejsc. Spełnią też standardowe wymogi pasażerów, m.in. będą posiadać wifi, gniazdka elektryczne z ładowarkami USB, biletomaty i miejsca na rowery. W nowym, rocznym rozkładzie jazdy Impulsy wyruszą do Piotrkowa Trybunalskiego, Radomska i Tomaszowa Mazowieckiego. Pojadą m.in. na trasie Skierniewice – Łowicz – Kutno w północnej części województwa.

Wartość zamówienia to 266 968 762,35 zł. brutto. W umowie dostawy zapisano obowiązek serwisowania pojazdów przez Newag przez 12 lat.