Humor naKolei Przewozy pasażerskie Transport miejski Wiadomości

Impreza urodzinowa na dworcu w Katowicach z okazji dwulecia awarii ruchomych schodów

Impreza urodzinowa na dworcu w Katowicach z okazji dwulecia awarii ruchomych schodów fot. Fundacja Makeabetterplace.com

W Katowicach na dworcu została odprawiona impreza urodzinowa… z okazji dwóch lat awarii “ruchomych” schodów. Na stacji pojawili się zaproszeni goście, którzy wspólnie zaśpiewali sto lat i zjedli urodzinowy tort, na którym widniał napis “2 lata zepsute”.

Słynne ruchome schody na katowickim dworcu 7 lipca miały swoje drugie urodziny od momentu kiedy przestały działać. Przez te dwa lata niedziałające schody utrudniały ludziom, przede wszystkim starszym i niepełnosprawnym możliwość przejścia z dworca kolejowego do dworca autobusowego i na odwrót, ponieważ schody nie działały w obydwu kierunkach.

Cała akcja powstała z inicjatywy organizacji Napraw Sobie Miasto. Ich celem było zwrócenie uwagi władz PKP na problem i niedogodności jakie wynikają z awarii schodów. Na przyjęciu pojawiła się zaskakująco duża ilość gości, wspólnie świętowali drugie urodziny zepsutych schodów.

Fundacja Napraw Sobie Miasto na Facebook’u prowadzi fanpage “Czy schody na dworcu w Katowicach są już naprawione?”, na którym systematycznie informuje o sytuacji zepsutych schodów.

 

2 lata awarii. Raport specjalny: dziesiątki agentów sprawdzało, czy schody są naprawione – niestety dalej…

Opublikowany przez Czy schody na dworcu w Katowicach są już naprawione? Niedziela, 7 lipca 2019

Rozstrzygnięcie przetargu przez PKP S.A. na wymianę kultowych schodów

W marcu br. Polska Kolej Państwowa rozstrzygnęła przetarg o wymianę zepsutych schodów. Wymiana schodów ma kosztować 2,3 mln zł. Władze PKP S.A. poinformowały, że prace planowo mają rozpocząć są w lipcu br. i mają potrwać do 25 tygodni.