Infrastruktura

Gołańcz i Tuchorza z nowymi przejazdami. PLK zmodernizują 13 skrzyżowań w Wielkopolsce

Gołańcz i Tuchorza z nowymi przejazdami. PLK zmodernizują 13 skrzyżowań w Wielkopolsce fot. PKP PLK

PKP PLK realizuje prace związane z przebudową przejazdów kolejowo-drogowych w Wielkopolsce. Nowe przejazdy będą m.in. w miejscowości Gołańcz, Boszkowo i Tuchorza.

W Wielkopolsce za ok. 19 mln zł zostanie przebudowanych 13 przejazdów kolejowo-drogowych. Mowa m.in. o obiektach w miejscowości Gołańcz, Tuchorza czy Boszkowo. Będą nowe urządzenia zabezpieczenia, oświetlenie i nawierzchnia. Prace realizuje Biuro Wdrożeniowo – Projektowe SABEL. W tym roku, prace na przejazdach zaplanowano również m.in. we Włostowie, Zbąszyniu i Lesznie.

Modernizacja przejazdów kolejowo-drogowych zapewni płynny i bezpieczniejszy przejazd przez tory. Tory i nawierzchnia drogowa są już wymieniane są w 4 lokalizacjach w Gołańczy i Kobylcu na linii z Poznania do Bydgoszczy oraz w Boszkowie i Tuchorzy na trasie Leszno – Zbąszyń. Kolejnym etapem prac będzie zabudowa nowych urządzeń samoczynnej sygnalizacji przejazdowej. Poprawi to poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego. Na większości przejazdów zamontowane zostanie także nowe oświetlenie. Prace nie wpływają na ruch pociągów, są zaplanowane w rozkładzie. Dla ruchu drogowego wytyczone zostały objazdy.

W woj. wielkopolskim w trakcie przebudowy trasy z Poznania do Warszawy poprawi się bezpieczeństwo na 17 przejazdach, a na linii Poznań – Piła zmodernizowane zostaną 63 przejazdy. W tym roku PLK oznakowały blisko 14 tysięcy przejazdów w kraju indywidualnymi numerami, aby w przypadku niespodziewanego zdarzenia np. awarii auta można było szybko określić jego lokalizację. Więcej o #ŻółtaNaklejkaPLK na http://www.bezpieczny-przejazd.pl/o-kampanii/zoltanaklejkaplk/.