VII Kongres Rozwoju Kolei
Wiadomości

Godzinna blokada linii średnicowej. Próba samobójcza na przystanku Warszawa Śródmieście

Godzinna blokada linii średnicowej. Próba samobójcza na przystanku Warszawa Śródmieście Mat. Youtube/ Pan Pankracy

Służby otrzymały informację, że na przystanku Warszawa Śródmieście ma dojść do próby samobójczej. Na żądanie służb cała linia średnicowa została zamknięta co spowodowało zatrzymanie ruchu wszystkich przewoźników na podmiejskiej linii średnicowej.

Od godziny 20:03 do około 21:00 ruch pociągów wszystkich przewoźników na podmiejskiej linii średnicowej został wstrzymany. Spowodowane to jest informacją do jakich dotarły służby o planowanej próbie samobójczej na terenie przystanku Warszawa Śródmieście. SKM Warszawa informowały, że opóźnienia pociągów linii S1 i S2 w obu kierunkach mogą sięgać nawet 60 minut. Natomiast od 20:35 wszystkie pociągi S1 i S2 kursowały przez dalekobieżną linie średnicową i stację Warszawa Centralna, z pominięciem przystanków Ochota, Śródmieście, Powiśle i Ochota.

Warszawa Śródmieście. Zgłoszenie do operatora nr 60 CPR, że na dworcu Warszawa Śródmieście ma dojść do samobójstwa. Wstrzymano ruch pociągów od godz. 20:03. Pociągi kierowane przez Warszawę Centralną, z pominięciem przystanków Ochota, Powiśle Śródmieście, Stadion – czytamy w komunikacie PKP PLK.

Około godz. 21 ruch został przywrócony, próba samobójcza została udaremniona.