Kolej jest dla ludzi Wiadomości

Fundacja Grupy PKP na pomoc zwierzętom. Na 19 dworcach pojawią się poidła z wodą

Fundacja Grupy PKP na pomoc zwierzętom. Na 19 dworcach pojawią się poidła z wodą Fot. Fundacja Grupy PKP

3 czerwca startuje tegoroczna edycja akcji „Woda dla spragnionych czworonogów” zapoczątkowana przez Fundację Grupy PKP w 2017 r.

Fundacja przypomina, że dziennie każdy pies musi wypijać od 14 do 28 ml wody na kilogram masy ciała. Właściciele tych zwierząt często napotykają jednak na wiele utrudnień uniemożliwiających im odpowiednie zadbanie o swoich pupili, w tym brak łatwego dostępu do pitnej wody dla psów. A to może prowadzić do odwodnienia organizmu u zwierząt, a w konsekwencji spowodować choroby i nieprzyjemne powikłania.

Lato to okres, w którym wysokie temperatury doskwierają każdemu z nas. jednak wydaje się, że często o tym zapominamy w kontekście zwierząt. One tak samo potrzebują ugasić pragnienie, a tym samym uzupełnić brakujące płyny. Pamiętajmy o tym wychodząc na spacer lub szykując się do długiej podróży. Miejmy w pamięci możliwość skorzystania z misek z wodą ustawionych na dworcach kolejowych w specjalnie przygotowanych stojakach oznaczonych logo Fundacji –mówi Katarzyna Kucharek, prezes Zarządu Fundacji Grupy PKP.

Fundacja Grupy PKP po raz kolejny wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i kontynuuje projekt ,,Woda dla spragnionych czworonogów”. Miski z wodą zostaną ustawione na 19 głównych dworcach kolejowych w całej Polsce, w takich miastach jak Warszawa (Wschodnia, Centralna, Zachodnia) Łódź, Radom, Gdynia, Gdańsk, Bydgoszcz, Częstochowa, Katowice, Gliwice, Sosnowiec, Kraków, Lublin, Rzeszów, Kielce, Wrocław, Opole i Poznań. Czworonogi będą mieć dostęp do świeżej wody na terenach tych dworców do końca września 2019 r.

Warto też wspomnieć, że przedsięwzięcie „Woda dla spragnionych czworonogów” sprawdziło się podczas ubiegłorocznych upałów oraz wspomogło osoby niewidome, które często podróżują z psami przewodnikami- dodaje Fundacja.

Fot. Fundacja Grupy PKP
Fot. Fundacja Grupy PKP