Kolej na świecie Tabor Wiadomości

ETR322-001 – Impuls II dla włoskiego FSE jest po badaniach dynamicznych

ETR322-001 – Impuls II dla włoskiego FSE jest po badaniach dynamicznych fot. NEWAG

Zielone światło dla otrzymania zezwolenia na dopuszczenie pojazdów IMPULS II do eksploatacji na włoskich torach. Badania dynamiczne zakończyły się pozytywnie dla testowanego pojazdu ETR322-001.

Newag dostarczy dla FSE swoje ezt Impuls II, które będą kursować we Włoszech. Pierwszy pojazd testowy oznaczono jako ETR322-001. Zakończył się kolejny etap homologacji. Testy przeprowadzono na włoskich liniach kolejowych RFI (ReteFerroviariaItaliana) w Regionie Toskania.

Włoski przewoźnik FSE – Ferrovie Del Sud Est e ServiziAutomobilisticis.r.l. może szykować się do złożenia wniosku do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Kolejowego – ANSF o wydanie zezwolenia na dopuszczenie do eksploatacji na włoskich liniach.

Impuls II jest wyjątkowy m.in. przez fakt, że będzie pierwszym ezt z Polski, który trafi do Europy Zachodniej. Pojazd spełnia kategorię wytrzymałościową PII wg EN12663, odporność zderzeniowa zgodna jest z EN 15227 kat.C1 iw zakresie wszystkich 4 scenariuszy zderzeniowych. Wewnątrz pojazdu znajdziemy: wygodne fotele i półki na bagaże, monitoring GPS, system informacji pasażerskiej, gniazdka elektryczne, wieszaki na rowery, przewijak dla dzieci oraz windy dla niepełnosprawnych.

Niedawno pisaliśmy o pierwszym Impulsie nowej generacji, który trafi w pierwszej kolejności do ŁKA. Łącznie Łódzka Kolej Aglomeracyjna zamówiła od Newagu 14 trzyczłonowych pojazdów.