NaKolei.pl OpinieDziałania Engineer Student Award 2017 – konkurs dla studentów uczelni technicznych

Engineer Student Award 2017 – konkurs dla studentów uczelni technicznych

Redakcja

UTK przypomina o zgłoszeniach do konkursu Engineer Student Award 2017. Zostały jeszcze niecałe dwa tygodnie!

Urząd Transportu Kolejowego, który znalazł się wśród Partnerów i Patronów konkursu Engineer Student Award 2017 zachęca do zgłaszania się do udziału w I edycji tego ogólnopolskiego wydarzenia. Termin wysyłania zgłoszeń mija 31 sierpnia br. Obecnie nadal trwa I etap konkursu, a mianowicie zgłaszanie swoich projektów (1 kwietnia-31 sierpnia). II etap to ogłoszenie wyników, które odbędzie się 18 września. III etap to wręczenie nagród (TARGI TRAKO).

1 kwietnia 2017 r. ruszyła pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu Engineer Student Award 2017. Jest to inicjatywa skierowana do studentów uczelni technicznych, których tematyka oraz zainteresowania studentów powiązane są z tematyką infrastruktury torowej. Konkurs ma za zadanie wyłonienie najlepszego autorskiego rozwiązania jednego z zadań przedstawionych poniżej:

  1. „Mocowanie szyn z podparciem ciągłym bez poprzeczek torowych”
  2. „Podpory podkładów – BN918145”
  3. „Pomiar ugięcia podczas przejazdu pojazdu szynowego
  4. „System nawierzchni przejazdu kolejowego przy zachowaniu ciągłości nawierzchni torowej i drogowej”
  5. „Tor bezpieczny dla rowerów”

Organizatorem konkursu jest TransComfort, jako Business Unit spółki M&MR Trading Polska.

Jak to się mówi gra jest warta świeczki. Zwycięzca może wyjechać na miesięczny staż u Współorganizatora Dätwyler Sealing Technologies Deutschland GmbH. Do wygrania jest również 3000 zł oraz możliwość kontynuacji i rozwoju własnych projektów. Dwa wyróżnione projekty otrzymają po 1000 zł, wyróżnienia przyzna spółka TransComfort. Przedsiębiorstwo pojawi się ze swoim stoiskiem na organizowanych Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO w dniach 26-29 września 2017 roku w Gdańsku. Tam też odbędzie się wręczenie nagród.

Zainteresowani udziałem w konkursie mogą zgłaszać swoje pomysły pod adresem mailowym konkurs@transcomfort.pl .

Po szczegóły zapraszamy na stronę http://www.konkurs.transcomfort.pl/

źródło: UTK;  http://www.konkurs.transcomfort.pl/

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności