Ekonomia i rynek Prawo i przetargi Wiadomości

Energopol złożył wniosek o upadłość. Prace w łódzkim tunelu średnicowym pod wielką niewiadomą

Energopol złożył wniosek o upadłość. Prace w łódzkim tunelu średnicowym pod wielką niewiadomą Fot. Linia kolejowa nr 286/Facebook

Na początku lipca Energopol złożył w szczecińskim Sądzie Rejonowym wniosek o upadłość. Wykonawca w najbliższym czasie miał rozpocząć budowę szybu startowego w łódzkim tunelu średnicowym dla maszyny drążącej TBM.

PKP PLK S.A. podpisały w grudniu 2017 r. umowę z konsorcjum: Energopol Szczecin oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego na projekt i budowę tunelu średnicowego w Łodzi. Wydrążonych miało być 7,5 km tuneli oraz miały powstać dwa podziemne przystanki. Wartość umowy sięgała prawie 1,6 mld zł.

Na początku lipca do wydziału gospodarczego Sądu Rejonowego, wpłynął wniosek złożony przez dłużnika, firmę Energopol Szczecin, spółka akcyjna w Szczecinie, o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. Sąd będzie teraz badał czy wszystkie wymogi formalne zostały spełnione. Jeżeli tak, to sprawie zostanie nadany bieg i być może, jeżeli dojdzie do stwierdzenia przez sąd, że upadłość może być ogłoszona, taka upadłość ogłoszona zostanie – powiedział Radiu Szczecin Michał Tomala, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Informację o upadłości potwierdził również wiceprezes spółki Energopol-Szczecin Piotr Bartoszewski. Poinformował, że w czwartek wieczorem odniesie się do pytania co z inwestycjami, które prowadzi firma.

Więcej na temat łódzkiego tunelu średnicowego.