NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Dworzec PKP w Grudziądzu zostanie zmodernizowany

Dworzec PKP w Grudziądzu zostanie zmodernizowany

Redakcja

Przetarg  na remont zabytkowego Dworca PKP w Grudziądzu zakończył się umową z firmą Budimex. Kontrakt został zawarty na kwotę 59,9 mln, a podczas 20 miesięcznego czasu trwania prac mieszkańcy mają korzystać z dworca zastępczego.

Wybudowany  w latach 1963-1965 według projektu Zbigniewa Czekanowskiego budynek zostanie wzbogacony o windę oraz pochylnie, a na poziomie -1 pojawią się garaże i lokale usługowe. Na parterze natomiast będą znajdować się zmodernizowany hol, poczekalnia, kasy, toalety oraz posterunek Służby Ochrony Kolei.

Budynek czeka przede wszystkim wymiana fasady zewnętrznej, docieplenie ścian budynku, a na wyremontowanym dachu pojawić się mają panele fotowoltaiczne.  Przy modernizacji Budimex zadba o zachowanie charakterystycznych cech zabytku poprzez m. in. oczyszczenie kamiennych okładzin czy wymianę podwieszanego sufitu z płyt pilśniowych na płyty laminowane HPL.

PKP S.A. prowadzi obecnie największy w swojej historii Program Inwestycji Dworcowych. W jego ramach, do końca 2023 r., w całej Polsce zostanie zmodernizowanych lub wybudowanych od podstaw około 200 dworców kolejowych, a po 2023 roku zakłada się działania inwestycyjne w kolejnych 150 lokalizacjach. Priorytetem Programu jest unowocześnienie budynków, poprawa standardu obsługi klienta, poprawa bezpieczeństwa, zwiększenie dostępności, a także wdrożenie rozwiązań proekologicznych.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności