Infrastruktura Przewozy pasażerskie

Dworzec kolejowy we Włocławku: PKP S.A. szuka wykonawców modernizacji

Dworzec kolejowy we Włocławku: PKP S.A. szuka wykonawców modernizacji fot. Ministerstwo Infrastruktury

Dworzec kolejowy we Włocławku zostanie zmodernizowany. PKP S.A. zapowiadają, że inwestycja zostanie zrealizowana do 2022 roku.

PKP S.A. przystąpiła do realizacji pierwszych etapów inwestycji. Dworzec kolejowy we Włocławku będzie przebudowany do 2022 roku. Jeszcze w tym roku ogłoszone zostanie postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy prac projektowych.

Dworce kolejowe są pierwszym miejscem kontaktu pasażerów z koleją. Dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do tego, aby było to miejsce nowoczesne, a przede wszystkim przyjazne dla pasażerów, także tych z niepełnosprawnościami. – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Dworzec kolejowy we Włocławku zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ramach inwestycji na nowo zostanie zaaranżowana przestrzeń w budynku – będzie bardziej funkcjonalna, przystosowana do rzeczywistych potrzeb pasażerów i wyposażona w funkcje zapewniające obsługę podróżnych na miarę XXI wieku.

W Programie Inwestycji Dworcowych znalazło się 8 dworców z województwa kujawsko-pomorskiego: Janikowo, Kołodziejewo, Mogilno, Złotniki Kujawskie, Bydgoszcz Zachód, Toruń Miasto, Toruń Wschodni i Włocławek.

Wartość całego Programu Inwestycji Dworcowych szacowana jest na ok. 1,5 mld zł, z czego większość ma stanowić dofinansowanie unijne (m.in. w ramach programów POPW, RPO czy POIiŚ).

Partnerzy portalu


PKP Intercity
Polregio
Radio WNET
BOBC
Wolna Droga
W Polityce
Centrum Rozwoju Transportu
Klaster Luxtorpeda 2.0
Izba Kolei
TeleInfo24
Więcej w Infrastruktura, Przewozy pasażerskie
NaKolei.pl - Metro dla... Hobbitów z Glasgow? Niespotykany wagon Stadlera na InnoTrans 2018
Metro dla… Hobbitów z Glasgow? Niespotykany wagon Stadlera na InnoTrans 2018

Brytyjskie SPT zamówiło w 2016 roku do Glasgow 17 nowych wagonów metra od Stadlera. Są o tyle wyjątkowe, że... trzeba...

Zamknij