NaKolei.pl WiadomościTabor Dwa dni na torach z pasażerami. Nowy europejski Impuls 2 padł ofiarą wandali

Dwa dni na torach z pasażerami. Nowy europejski Impuls 2 padł ofiarą wandali

Mateusz Marczewski
Fot. SKM Warszawa

Dwa dni temu temu odbył się pierwszy przejazd nowych Impulsów 2 Newagu. Dzisiaj SKM poinformowała, że jeden z pojazdów padł ofiarą aktu wandalizmu. Zespół trakcyjny został pomazany graffiti.

Niedawno informowaliśmy o rozpoczęciu kursowania nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych Newagu – Impulsów 2. 12 stycznia br. miało miejsce oficjalne przekazanie dwóch pierwszych jednostek wyprodukowanych przez Newag dla SKM w Warszawie. Produkcję jednego z tych pojazdów rozpoczęto pod koniec lutego 2021 roku, w lipcu natomiast EZT był już gotowy. Pierwszy przejazd miał miejsce w poniedziałek 21.02.2022 roku, połączenie linii S2 jest obsługiwane przez dwa Impulsy w tandemie.

Jak poinformowała w mediach społecznościowych Szybka Kolej Miejska, jeden z nowych Impulsów 2, w barwach nawiązujących do symboliki europejskiej padł wczoraj (22.02.2022 r.) wieczorem ofiarą wandali.  Niestety pasażerowie korzystający z linii S2 będą przez najbliższy czas podróżować pomazanym składem.

Sprawców zniszczeń na razie nie znaleziono, a SKM nie podała informacji kiedy skład zostanie wyczyszczony. Aktualizacja: SKM Warszawa poinformowała, że Impuls jeszcze dzisiaj trafi do myjni i jutro powinien obsłużyć linię S2 bez bazgrołów.

Więcej informacji o Impulsach dla SKM Warszawa tutaj.

Fot. SKM Warszawa

Fot. SKM Warszawa

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności