Infrastruktura Prawo i przetargi Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Duży przetarg PKP PLK na system informacji pasażerskiej

Duży przetarg PKP PLK na system informacji pasażerskiej Fot. PKP PLK

Ponad 400 mln zł zapłacą PKP Polskie Linie Kolejowe za nowy system dynamicznej informacji pasażerskiej i monitoring na stacjach i przystankach kolejowych.

PKP PLK ogłosiły przetarg na zaprojektowanie, zainstalowanie i uruchomienie dynamicznej informacji pasażerskiej oraz systemu monitoringu wizyjnego wraz z infrastrukturą techniczną na dworcach, stacjach i przystankach kolejowych. Na ten cel zarezerwowano około 421,8 mln zł (netto).

Wykonawca (lub wykonawcy) zadania będą wybrani w formule dialogu konkurencyjnego. Do 11 sierpnia oferenci przedstawią swoje propozycje, a w styczniu przyszłego roku PKP PLK chce zaprosić najlepsze firmy do negocjacji.

Co w SIWZ?

Zarządca sieci kolejowej sprecyzował w ogłoszeniu przetargowym, że zwycięzca przetargu wykona dokumentację projektową. Ponadto będzie zobligowany dostarczyć, zainstalować i uruchomić systemy informacji i m monitoringu na terenie wskazanych dworców, stacji i przystanków osobowych, będących  zarządzie PKP PLK i PKP S.A. Chodzi o takie urządzenia, jak: elektroniczne wyświetlacze informacji pasażerskiej, infokioski, megafonowy, pętle indukcyjne dla osób słabo słyszących, zegary, a także kamery cyfrowe i monitory (monitoring), słupki SOS systemu przywoławczo – alarmowego. Jeśli zajdzie taka potrzeba, będą też modernizowane lub wymieniane urządzenia elektryczne i inne elementy infrastruktury.

Ponadto to zadanie obejmuje m.in. zapewnienie transmisji WAN dla wszystkich lokalizacji wskazanych przez PKP PLK i przeszkolenie pracowników kolei do obsługi systemów informacyjnych i monitoringu.