NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Deutsche Bahn pomalowało ICE w kolory tęczy

Deutsche Bahn pomalowało ICE w kolory tęczy

Adrian Izydorek
Fot. DB

Pociąg ICE, który stanowi wizytówkę niemieckiej kolei zyskał tęczowe barwy. Tym samym cała Grupa DB chce podkreślić swoje poparcie dla ruchu LGBT.

Deutsche Bahn zaprezentowało na dworcu kolejowym Berlin-Gesundbrunnen pociąg ICE z charakterystycznym paskiem w kolorach tęczy. Tym sposobem Deutsche Bahn, jako grupa chce podkreślić swoje poparcie dla ruchu LGBT.

Według przewoźnika, tęczowe ICE ma uhonorować zaangażowanie pracowników, którzy „pracują na rzecz różnorodności i tolerancji w grupie DB oraz poza nią”. Tęczowy ICE w swój pierwszy kurs wyruszył dzisiaj z Berlina do Monachium o godzinie 11:54, a do stolicy Bawarii ma dotrzeć o godzinie 16:00, gdzie obecnie odbywa się „Munich Gay Pride 2021”.

Tęcza jako międzynarodowy symbol tolerancji, akceptacji i doceniania różnorodności jest ostatnio bardzo obecna w debacie publicznej. W takim razie OK! Bo nie chodzi tu o symbolikę, ale o postawę, interakcje społeczne i konkretne warunki życia. W DB różnorodność jest częścią naszej tożsamości i jest mocno zakorzeniona w strategii korporacyjnej. Ponieważ w naszym DNA jest łączenie ludzi, promowanie spotkań i wymiany – powiedział Dr Richard Lutz, CEO Deutsche Bahn.

Jak zaznaczają przedstawiciele DB, „spółka używa wszystkich kolorów tęczy, nasza różnorodność czyni nas silnymi”.

Pracownicy z ponad 100 różnych narodowości

Deutsche Bahn zatrudnia ponad 330 tysięcy osób z ponad 100 różnych narodowości. Jak zaznaczają władze spółki, są to pracownicy o różnych orientacjach seksualnych i tożsamościach płciowych.

W DB używamy wszystkich kolorów tęczy, nasza różnorodność czyni nas silnymi. Jako firma dążymy do długoterminowego współistnienia opartego na szacunku i zaufaniu oraz zobowiązujemy się do traktowania różnorodności naszych pracowników i podróżnych z szacunkiem. U nas nie ma miejsca na jawną i ukrytą dyskryminację. Naszym celem jest kultura równych szans i uznania. Dzięki ukierunkowanym środkom DB wzmacnia wzajemne zrozumienie indywidualności i promuje równy udział wszystkich pracowników – stwierdził Martin Seiler Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich w DB.\

Zobacz również: Niemcy: Flaga Wehrmachtu u podwykonawcy Deutsche Bahn we Frankfurcie

Fot. DB

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności