NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie DB Netz będzie montować pokładowy system ETCS w swoich specjalistycznych pojazdach

DB Netz będzie montować pokładowy system ETCS w swoich specjalistycznych pojazdach

Adrian Izydorek
Fot. Thomas Naas

DB Netz podpisało umowę ze Stadlerem na montaż autorskiego systemu ETCS Guardia w specjalistycznych pojazdach przeznaczonych do prowadzenia czynności utrzymaniowych na torach.

Stadler podpisał umowę ramową z zarządcą niemieckiej infrastruktury kolejowej DB Netz. Przedmiotem umowy będzie montaż systemu ETCS Guarda w nawet i 80 specjalistycznych pojazdach. Jest to pierwsze tak duże zamówienie na montaż pokładowego ETCS w pojazdach wykorzystywanych do prowadzenia prac utrzymaniowych infrastruktury w Niemczech.

Podstawa umowy obejmuje dostawę i montaż systemu ETCS w ośmiu pojazdach serii 711.1 oraz 741. Opcja natomiast to możliwość rozszerzenia zamówienia o odstawę i montaż systemu w kolejnych 72 pojazdach.

Ten projekt modernizacji to drugi raz, kiedy GUARDIA została zamontowana w pojazdach Deutsche Bahn: DB Advanced Train Lab serii BR 605, który został zaprezentowany na targach Innotrans 2022 oraz dwie lokomotywy typu typu BR 185.2 zostały również wyposażone w GUARDIA podczas projektu pilotażowego – informuje Stadler.

Stadler będzie montować system ETCS zgodny z wymaganiami wersji 3.6.0. Stadler swój autorski system ETCS (3.4.0) homologował w Polsce w 2020 roku, w ramach kontraktu na dostawy Flirtów dla Kolei Mazowieckich – więcej informacji.

System sterowania pociągiem GUARDIA ETCS jest zatwierdzony i używany w kilku krajach, na przykład w nowych pociągach FLIRT firmy BLS AG w Szwajcarii od 2021 roku, a także w Niemczech, Polsce, na Węgrzech, w Słowenii i Holandii – informuje Stadler.

Najnowsza wersja systemu 3.6.0 jest obecnie homologowana w Niemczech i Holandii. Guardia obsługuje zarówno 1 oraz 2 poziom ETCS.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności