NaKolei.pl OpinieDziałania Biletomaty na dworcu w Zielonej Górze, kolejne stacje, m.in. Nowy Kisielin. Zmiany na kolei w woj. lubuskim

Biletomaty na dworcu w Zielonej Górze, kolejne stacje, m.in. Nowy Kisielin. Zmiany na kolei w woj. lubuskim

Redakcja

Województwo lubuskie zmienia się, a wraz z nim metamorfozę przechodzi regionalna kolej. Urząd Marszałkowski Województwa zapowiada powstanie nowych stacji, m.in. Nowy Kisielin. Będzie obsługiwać podróżnych od grudnia br.

Na dworcach w Zielonej Górze i Gorzowie Wielkopolskim w czerwcu pojawiły się biletomaty. Można w nich nabyć bilety POLREGIO i zapłacić za nie gotówką oraz kartą. Zarząd Wójewództwa Lubuskiego zapowiada również powstanie nowych stacji, np. Nowy Kisielin. TO nie jedyne zmiany na lepsze na kolei w regionie.

Tak jak w latach ubiegłych na lubuski Pol’and’Rock Festiwal w Kostrzynie (do niedawna pod nazwą Przystanek Woodstock) można dojechać pociągami. – Każdego dnia  na festiwal do Kostrzyna będzie można dojechać po południu z Gorzowa Wlkp. i Zielonej Góry. Nie trzeba będzie szukać noclegu, czekać na dworcu, bo pociąg powrotny będzie jechał w nocy. Na wydarzenie spokojnie będzie można wybrać się po pracy.  – tłumaczy Alicja Makarska, Członek Zarządu Województwa Lubuskiego. Festiwal wystartuje 2 sierpnia. O sposobie dotarcia na miejsce pisaliśmy już w tym tygodniu. POLREGIO uruchomi 80 dodatkowych pociągów musicREGIO.

W grudniu w nowym, rocznym rozkładzie jazdy 2018/2019 podróżni jadący pociągami POLREGIO skorzystają ze stacji Nowy Kisielin. Jak mówi Sławomir Kotylak, Dyrektor Departamentu Infrastruktury i Komunikacji w Urzędzie Marszałkowskim, dzięki temu 2500 pracowników tamtejszej strefy gospodarczej może spokojnie skorzystać z komunikacji kolejowej.

Od 10 czerwca w województwie lubuskim zmienił się kolejowy rozkład jazdy. O godz. 18:28 na trasie z Zielonej Góry do Żagania uruchomiono nowy pociąg oraz przedłużono trasę pociągu ze Zgorzelca do stacji Zielona Góra. Natomiast pociąg z Zielonej Góry do Żagania kursuje teraz codziennie.

NOWOŚĆ OD POLREGIO

Do wybrania kolei zachęca również nowa akcja „Poczuj przygodę odkrywając Lubuskie pociągami POLREGIO”. W jej ramach od maja uruchamiane są jednorazowe połączenia do najpiękniejszych zakątków naszego województwa. W programie wycieczek znajduje się zwiedzanie, poczęstunek i dodatkowe atrakcje.

Skomentuj ten artykuł

 

 

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności