NaKolei.pl Bez kategorii Alstom dostarczy 130 pojazdów Citadis do Pensylwanii

Alstom dostarczy 130 pojazdów Citadis do Pensylwanii

MM

Zarząd Transportu Południowo-Wschodniej Pensylwanii podpisał umowę z Alstomem na dostawę 130 niskopodłogowych lekkich pojazdów szynowych Citadis z napędem elektrycznym. Zamówienie podstawowe warte jest 667 mln euro z opcjami na 30 dodatkowych pojazdów.

Alstom dostarczy 130 w pełni niskopodłogowych tramwajów elektrycznych o wartości ponad 667 mln EUR (około 718,2 mln USD), z opcją budowy dodatkowych 30 tramwajów. Umowa przewiduje dostawę w pełni dostosowanych, zrównoważonych lekkich pojazdów kolejowych (LRV) Citadis nowej generacji, zaprojektowanych specjalnie dla Ameryki Północnej i stworzonych do poruszania się po historycznych ulicach Filadelfii.

Nowe tramwaje Citadis zapewnią energooszczędne rozwiązanie mobilności, które wykorzystuje najnowocześniejszą, sprawdzoną technologię trakcji i oferuje 20% redukcję zużycia energii w porównaniu ze standardowym rozwiązaniem dla kolei lekkiej. Dodatkowo, efektywność energetyczną uzyskuje się dzięki zintegrowaniu świateł LED i klimatyzacji opartej na czujnikach, a każdy pojazd w 99% nadaje się do recyklingu pod koniec 30-letniego okresu eksploatacji.

Wagony będą miały w 100 procentach niskie podłogi z szerszymi korytarzami ułatwiającymi pasażerom poruszanie się i dostępność, rampy przy wszystkich drzwiach dla osób niepełnosprawnych, systemy komunikacji dźwiękowej i wizualnej informujące pasażerów o zbliżających się przystankach i zmianach w usługach oraz fotele w stylu metra, charakteryzujące się m.in. elastyczne wnętrza, które pomieszczą większe przedmioty, dostosowując się do pojemności, zapotrzebowania i potrzeb, a także wyznaczone miejsca dla wózków inwalidzkich, spacerowiczów, spacerowiczów i rowerów. Nowe tramwaje pomogą również SEPTA zapewnić szybsze i bardziej niezawodne usługi, które przewożą więcej pasażerów, zużywają mniej energii, docierają do większej liczby miejsc docelowych, a przede wszystkim zapewniają sprawiedliwe usługi dla wszystkich.

Jesteśmy dumni, że zostaliśmy wybrani przez Zarząd Transportu Południowo-Wschodniej Pensylwanii do produkcji i dostawy 130 LRV nowej generacji.  Nowe tramwaje Citadis zapewnią bardziej wydajną, dostępną i sprawiedliwą obsługę mieszkańcom filadelfijskiej metropolii, ponieważ zastąpią istniejącą flotę SEPTA pochodzącą z lat 80-tych. Cieszymy się, że możemy codziennie służyć ponad 80 000 pasażerom bardziej dostępnym, wygodnym i nowoczesnym doświadczeniem — powiedział Michael Keroullé, prezes Alstom Americas.

Siedem linii trolejbusowych SEPTA ma długość 68 mil i łączy społeczności w zachodniej, południowo-zachodniej i północnej Filadelfii oraz hrabstwie Delaware bezpośrednio z dwoma największymi ośrodkami zatrudnienia i opieki zdrowotnej w regionie, Centre City i University City. Obecne pojazdy trolejbusowe służą jeźdźcom od wczesnych lat 80-tych.

Tramwaje będą produkowane w Stanach Zjednoczonych, w zakładzie Alstom Hornell w północnej części stanu Nowy Jork, który ma wieloletnie doświadczenie i ugruntowane możliwości niezbędne do spełnienia wymogów „Buy America”. W ciągu ostatnich kilku lat Alstom dokonał znacznych inwestycji w zakładzie w Hornell, w tym w budowę zakładu produkcji karoserii ze stali nierdzewnej w celu zlokalizowania produkcji karoserii, co zapewni lepszą kontrolę jakości nad całym procesem produkcyjnym SEPTA. Ponadto Alstom będzie produkować zaawansowany układ napędowy do tramwajów w północnoamerykańskim centrum doskonalenia badań, rozwoju i inżynierii zaawansowanych technologii napędowych w West Mifflin w Pensylwanii.

Gama niskopodłogowych tramwajów i lekkich pojazdów szynowych Citadis firmy Alstom oferuje nowoczesny i energooszczędny transport miejski. Dzięki szerokiej gamie rozwiązań do pracy bez sieci trakcyjnej, produkty Citadis są szczególnie dostosowane do nowych linii i projektów rewitalizacji miast. Od czasu uruchomienia pierwszego tramwaju w 2000 roku, tramwaje Citadis przejechały ponad 1 miliard kilometrów i przewiozły 10 miliardów pasażerów. Ponad 3000 pojazdów Citadis zostało zamówionych lub już z powodzeniem obsługuje przychody w 70 miastach – w tym w Paryżu, Nicei, Caen, Nantes, Frankfurcie, Rotterdamie, Dublinie, Barcelonie, Atenach, Dubaju, Lusail, Casablance i Sydney – w ponad 20 Państwa.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności