Strona główna » Wiadomości » Tabor » PKP SKM ze wstępnym ogłoszeniem taborowym. 1 EZT plus 9 w opcji

PKP SKM ze wstępnym ogłoszeniem taborowym. 1 EZT plus 9 w opcji

Redakcja
Fot. SKM Trójmiasto

Trójmiejska SKM rusza z projektem zakupu taboru. Na razie opublikowała ogłoszenie o wstępnych konsultacjach rynkowych, które dotyczy postępowania o udzielenie zamówienia publicznego: „Dostawa jednego fabrycznie nowego elektrycznego zespołu trakcyjnego z opcją dostawy dodatkowych maksymalnie dziewięciu fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych wraz z dostawą sprzętu przeznaczonego do unowocześnienia zaplecza utrzymania taboru”. Na właściwy przetarg trzeba jeszcze poczekać.

Jak podano celem wstępnych konsultacji rynkowych jest wcześniejsze poinformowanie wykonawców o planowanym zakupie pojazdów i wymaganiach dotyczących zamówienia oraz uzyskanie od potencjalnych wykonawców uwag dot. przedstawionego materiału celem weryfikacji przyjętych założeń i wymagań.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa jednego fabrycznie nowego elektrycznego zespołu trakcyjnego, z opcją dostawy dodatkowych maksymalnie dziewięciu nowych EZT oraz wraz z dostawą sprzętu niezbędnego do utrzymania nowo-zakupionego taboru. Pociągi przeznaczone zostaną do obsługi kolejowych przewozów pasażerskich o charakterze aglomeracyjnym na trasie pomiędzy Gdańskiem Śródmieście a Rumią – linia kolejowa nr 250 zarządzana przez PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście sp. z o.o. i dalej na trasie pomiędzy Rumią a Lęborkiem – linia kolejowa 202 zarządzania przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. W przyszłości musi istnieć możliwość obsługi za pomocą zakupionych EZT linii kolejowych nr 248, 253, 214, 229 i 201 po ich elektryfikacji. EZT przeznaczone będą do obsługi pociągów o średnio-dobowym przebiegu min. 320 km.

Każdy skład musi zabrać na swój pokład 340 pasażerów na miejscach siedzących i 560 na stojących. Wysokość podłogi to min. 960 mm. Prędkość maksymalna to co najmniej 140 km/h. Nie dopuszcza się dostawy pociągów piętrowych. Mogą to być pojazdy sześcioczłonowe lub ośmioczłonowe o napędzie rozproszonym.

SKM wymaga, że wszystkie zastosowane do produkcji EZT zespoły, podzespoły i elementy oraz sprzęt muszą być fabrycznie nowe. Wymagane jest zastosowanie wózków napędnych i tocznych dwuosiowych. Liczba osi napędnych nie może być mniejsza niż 8. Kabiny maszynisty na obu końcach pojazdu muszą zapewniać jazdę równorzędną w obu kierunkach, oraz prowadzenie zespołu do 2 pojazdów w trakcji wielokrotnej w sytuacji awaryjnej lub na potrzeby transportu pojazdu (bez przewozu pasażerów) – wymagane zapewnienie sterownia układem hamulcowym i układem napędowym w trakcji wielokrotnej. Pojazd musi posiadać w każdym z członów co najmniej 2-je drzwi zewnętrznych dla pasażerów z jednej strony (nie wliczając drzwi do kabiny maszynisty lub przedziału ochronnego bezpośrednio przylegającego do kabiny maszynisty – o ile występuje). Nie dopuszcza się rozwiązań pojazdu piętrowego. Należy zapewnić możliwość dzielenia pojazdu w połowie – nie dopuszcza się stosowania w tym miejscu wózka Jacobsa. Długość całkowita pojazdu nie może przekraczać 150 m.

Zamawiający przy wyborze Wykonawcy posługiwał się będzie następującymi kryteriami oceny ofert:

1) cena wykonania zamówienia – waga 95%,

2) Współczynnik liczby osi napędnych do liczby wszystkich osi w każdym pojeździe – waga 2,5%,

3) Suma prześwitu pasażerskich drzwi zewnętrznych w każdym pojeździe – waga 2,5%.

Wymagane jest doświadczenie. Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie, wykonał należycie, (a w przypadku świadczeń okresowych lub o charakterze ciągłym również wykonuje należycie), co najmniej jedno zamówienie polegające na dostawie jednego fabrycznie nowego elektrycznego zespołu trakcyjnego, służącego do przewozu pasażerów.

Podobne artykuły