NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi 7 firm chętnych na budowę tramwaju na Wilanów. Wszystkie znacznie przekroczyły przewidziany budżet

7 firm chętnych na budowę tramwaju na Wilanów. Wszystkie znacznie przekroczyły przewidziany budżet

MM
Fot. Tramwaje Warszawskie

Oferty w przetargu na budowę nowej linii tramwajowej do Wilanowa zostały otwarte. Zainteresowanie jest spore, gdyż siedem firm zgłosiło chęć zbudowania nowej trasy tramwajowej.

Problemem wydaje się być cena – wszystkie oferty przekraczają, i to znacznie,  budżet przewidziany na tę inwestycję. A przypomnijmy, że Miasto St. Warszawa chce na ten cel przeznaczyć pół miliarda złotych.

Najtańszą ofertę złożył Budimex – 945 mln 527 tys. zł, najdroższą Gulermak – 1 mld 820 mln 447 tys.

Ostateczna cena nie jest jeszcze jednak znana, bo wykonawcy, którzy złożyli oferty będą uczestniczyli w aukcji elektronicznej. Dotychczasowe doświadczenie pozwala oczekiwać, że w wyniku przewidzianej aukcji elektronicznej ceny zostaną obniżone. Przetarg zawiera opcje pozwalające podzielić inwestycję na etapy w zależności od możliwości finansowych budżetu miasta – podają Tramwaje Warszawskie.

Przypomnijmy, że przetarg na Wilanów ogłoszono we wrześniu br. Długość tej trasy ma wynieść 8 km a zaczynać ma się na ul. Puławskiej przy Goworka. Prace budowlane mają być realizowane w latach 2022-2023. Wilanów ma być 13 dzielnicą w Warszawie, która zyska połączenia tramwajowe.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności