Tabor Transport miejski
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pesa

16 hybrydowych pojazdów Solaris Urbino dla Szczecina

16 hybrydowych pojazdów Solaris Urbino dla Szczecina fot. Solaris Bus&Coach

Umowa na 16 pojazdów Solaris Urbino dla Szczecina podpisana – Solaris Bus & Coach S.A. podpisał ją z władzami miasta wczoraj, 20 lutego.

Szczecin będzie miał 8 przegubowych i 8 12-metrowych hybrydowych pojazdów Solaris Urbino. Autobusy te cieszą się dużym powiedzeniem na terenie całej Polski. W zeszłym roku pojazdy takie trafiły do Kielc (25 autobusów) i Tomaszowa Mazowieckiego (również 25 autobusów). Zamówienie na hubrydowe Solarisy trafily do producenta m.in. od władz miast Czechowice-Dziedzice, Legnica, Oświęcim, Pabianice, Piła, Płock, Pobiedziska, Świnoujście. Pabianice złożyly dotąd największe zamówienie na pojazdy Solaris Urbino.

Umowę podpisano w jednym z nowo dostarczonych pojazdów w obecności Piotra Krzystka, Prezydenta Szczecina. Solaris Urbino posiada m.in. system Stop-and-Go. Silnik spalinowy całkowicie wyłącza się podczas postoju na przystanku i otwarciu drzwi. Włącza się, gdy w superkondensatorach zabraknie energii. Funkcja zero emission pozwala na śmiałe porównanie pojazdów do autobusów elektrycznych. Pojazd posiada również ekologiczną funkcję Arrive-and-Go, która wyłącza dodatkowo pracę silnika spalinowego już podczas podjeżdżania autobusu do przystanku.

127 autobusów – tyle w ostatnich kilku tygodniach Solaris Bus & Coach zakontraktował lub dostarczył na polski rynek. Więcej informacji na stronie producenta.