Strona główna » Wiadomości » Zostań kontrolerem Kolei Śląskich. Włącz mapy Google!

Zostań kontrolerem Kolei Śląskich. Włącz mapy Google!

Redakcja
Fot. Koleje Śląskie

Koleje Śląskie zaimplementowały funkcję śledzenia pociągów na mapach Google, oferując użytkownikom możliwość monitorowania ich położenia w czasie rzeczywistym. To rozwiązanie ma na celu usprawnienie dostępu do informacji o podróży i zwiększenie wygody pasażerów, wpisując się w trend wykorzystywania nowoczesnych technologii w transporcie publicznym.

Innowacyjne rozwiązanie na mapach Google

System, oparty na technologii Global Positioning System (GPS), wyposażony jest w system informacji pasażerskiej zamontowany w każdym składzie. Dzięki temu pasażerowie mogą nie tylko dowiedzieć się, na której stacji zatrzyma się pociąg, ale także poznać przewidywany realny czas przyjazdu.

To wszystko przenieśliśmy do map Google, dzięki którym informacje zyskały nową wartość i powszechne zastosowanie. Osoba chcąca skorzystać z naszych usług wchodząc na Google Maps, wybiera opcję transportu zbiorowego, a potem trasę. Otrzyma wtedy komplet informacji na temat swojego połączenia – mówi Jakub Wosik, naczelnik działu komunikacji zastępczej w Kolejach Śląskich

Pionierzy wśród regionalnych przewoźników

Koleje Śląskie są pionierami w implementacji tej technologii wśród regionalnych przewoźników kolejowych w Polsce. Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich, zaznacza, że choć rozwiązanie działa już od pół roku, nadal trwają prace nad jego udoskonalaniem, w tym nad integracją informacji o odwołanych kursach.

To rozwiązanie działa już od pół roku. Nie da się ukryć, że byliśmy pionierami w tej dziedzinie wśród kolejowych regionalnych przewoźników w Polsce, ale wciąż poprawiamy jego funkcjonalność. Obecnie pracujemy nad tym, aby w Google pojawiały się informacje o odwołanych kursach, choć – co ciekawe – system funkcjonuje też w przypadku pojazdów Zastępczej Komunikacji Autobusowej – mówi Patryk Świrski, prezes Kolei Śląskich.

Wiarygodność i skuteczność systemu

System oparty na GPS wyróżnia się większą pewnością i skutecznością niż tradycyjne aplikacje kolejowe, które polegają na informacjach przekazywanych przez dyżurnych ruchu.

Dzięki GPS możliwe jest śledzenie realnego czasu przejazdu pociągów i uwzględnienie ewentualnego nadrobienia opóźnień na trasie, co znacznie zwiększa wiarygodność dostarczanych informacji.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x