Kadry i ludzie
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Zbigniew Terek prezesem Warsu

Zbigniew Terek prezesem Warsu

31 maja br. Walne Zgromadzenie spółki Wars S.A. powołało na stanowisko prezesa zarządu Zbigniewa Terka. Zastąpi on na tym stanowisku Jerzego Kotkowskiego, który zrezygnował z pełnienia tej funkcji pod koniec ubiegłego roku.

Dla Terka jest to powrót do kierowania spółką. Poprzednio związany był z Warsem w okresie od kwietnia 2006 roku do grudnia 2009 roku.Podczas tamtego okresu firma po raz pierwszy od kilku lat zaczęła przynosić zyski. W 2008 roku wyniósł on 3 mln zł.

Także za Terka zapoczątkowany został proces restrukturyzacji i zmiany wizerunku marki (w tym m.in. zmiana wystroju wagonów, menu czy logo). Proces ten rozpoczął się w 2008 roku i potrwał do 2010 roku.

Zbigniew Terek jest absolwtentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Politechniki Zielonogórskiej w Zielonej Górze. Przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem. Wcześniej pracował również w sektorze publicznym pełniąc funkcję dyrektora ds. finansowych m.in. w Lubuskiej Kasie Chorych w Zielonej Górze i Branżowej Kasie Chorych w Szczecinie.

Podczas zeszłorocznego Kongresu Rozwoju Transportu w Łodzi, którego organizatorem było Centrum Rozwoju Transportu przedstawił Strategię Nowych Możliwości WARS S.A.