31 maja br. Walne Zgromadzenie spółki Wars S.A. powołało na stanowisko prezesa zarządu Zbigniewa Terka. Zastąpi on na tym stanowisku Jerzego Kotkowskiego, który zrezygnował z pełnienia tej funkcji pod koniec ubiegłego roku.
Dla Terka jest to powrót do kierowania spółką. Poprzednio związany był z Warsem w okresie od kwietnia 2006 roku do grudnia 2009 roku.Podczas tamtego okresu firma po raz pierwszy od kilku lat zaczęła przynosić zyski. W 2008 roku wyniósł on 3 mln zł.
Także za Terka zapoczątkowany został proces restrukturyzacji i zmiany wizerunku marki (w tym m.in. zmiana wystroju wagonów, menu czy logo). Proces ten rozpoczął się w 2008 roku i potrwał do 2010 roku.
Zbigniew Terek jest absolwtentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Politechniki Zielonogórskiej w Zielonej Górze. Przedsiębiorca z wieloletnim doświadczeniem. Wcześniej pracował również w sektorze publicznym pełniąc funkcję dyrektora ds. finansowych m.in. w Lubuskiej Kasie Chorych w Zielonej Górze i Branżowej Kasie Chorych w Szczecinie.
Podczas zeszłorocznego Kongresu Rozwoju Transportu w Łodzi, którego organizatorem było Centrum Rozwoju Transportu przedstawił Strategię Nowych Możliwości WARS S.A.

