Opinie Przewozy pasażerskie Tabor

Wyposażenie taboru dla Województwa Małopolskiego. Można zgłaszać swoje pomysły

Wyposażenie taboru dla Województwa Małopolskiego. Można zgłaszać swoje pomysły fot. UM Województwa Małopolskiego

Do 30 marca można zgłaszać swoje pomysły na wyposażenie taboru dla Małopolski. UMWM informuje, że nowo zakupione pociągi dla regionu będą jeszcze lepiej dostosowane do potrzeb wszystkich pasażerów.

 Wyposażenie taboru z myślą o podróżnych. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego informuje o możliwości wypowiedzenia się na temat dodatkowych udogodnień w pociągach, które będą zakupiona dla regionu. Głos mają teraz Małopolanie, którzy do 30 marca będą mieli wpływ na komfort i walory estetyczne składów kursujących na małopolskiej SKA.

Jak powiedział marszałek województwa małopolskiego Jacek Krupa: – Już dziś małopolska flota pociągów jest jedną z najnowocześniejszych w Polsce. (…) W nowych składach oprócz klimatyzacji i bezprzewodowego internetu, z którego bezpłatnie mogą korzystać podróżni, znajdą się jeszcze inne udogodnienia.

Swoją opinię należy przesłać e-mailem na adres kolej@umwm.pl  Czas na nadsyłania wiadomości mieszkańcy i turyści z regionu małopolskiego mają do 30 marca br.

Tabor regionu małopolskiego spełnia wysokie standardy

Pociągi kursujące w woj. małopolskim to nowoczesne, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych składy. Posiadają monitoring, biletomaty, system informcji pasażerskiej, gniazdka zasilające zlokalizowane przy fotelach. Bezpieczeństwo w razie nagłego zdarzenia narażającego zdrowie i życie podróżnych zapewniają również defilyratory zamontowane w pociągach. Składy na swoim pokładzie mają miejsce dla rodziców z dziećmi w wózkach, a także dla rowerzystów, którzy przewożą koleją swoje jednoślady.