Przewozy towarowe Wiadomości
Partnerzy działu

Przewozy towarowe

Przewozy towarowe · aktualności · statystyki · PKP Cargo· przewoźnicy. Na portalu NaKolei.pl publikujemy najnowsze informacje związane z: Przewozy towarowe.

Wykoleiły się dwa pociągi towarowe. Trasa na linii nr 8 zablokowana

Wykoleiły się dwa pociągi towarowe. Trasa na linii nr 8 zablokowana fot. PKP PLK S.A.

Około 1 w nocy w miejscowości Suchedniów doszło do wykolejenia wagonów towarowych pociągów jadących w przeciwnych kierunkach. Wagony otarły się o siebie podczas wymijania.

 

 

 

 

 

 

 

Do wypadku doszło dziś w nocy, tj. 23 października, o godzinie 1 w nocy w. Pociąg towarowy relacji Rykoszyn – Koluszki jechał w przeciwnym kierunku do pociągu towarowego relacji Świerże Górne – Bukowno, gdy dochodziło do wymijania się składów, wagony zahaczyły się o siebie.

Przerwano dwutorowy ruch na linii kolejowej nr 8 na odcinku Kielce – Skarżysko Kamienna. Pociągi PKP Intercity skierowano objazdem przez Rykoszyn. Pasażerowie PKP Intercity, podróżujący do Skarżyska i Radomia mogą skorzystać z Zastępczej Komunikacji Autobusowej. Dla pasażerów tego przewoźnika przygotowano również honorowanie biletów w pociągach POLREGIO.

POLREGIO natomiast wprowadziło Zastępczą Komunikację Autobusową dla pociągów poruszających się na trasie Łączna – Suchedniów.

Miejsce wypadku zostało zabezpieczone, służby techniczne rozpoczęły działania: z jednego toru odjechała już lokomotywa pociągu Świerże Górne – Bukowno oraz ściągnięto stojące wagony. PKP PLK S.A. poinformowały, że planowane jest przywrócenie przejazdy po jednym torze na linii kolejowej nr 8.

Nikomu nic się nie stało, nie ma zagrożenia dla środowiska.