Przewozy pasażerskie Wiadomości
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-pkpintercity

Wspólne bilety na czas prac na linii średnicowej

Wspólne bilety na czas prac na linii średnicowej Fot. Koleje Mazowieckie

Przez tydzień będzie trwał remont toru na podmiejskiej linii średnicowej, co zmieniło trasy linii S1 i S2, wprowadzono też wzajemne honorowanie biletów ZTM, Kolei Mazowieckich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

Do 18 marca planowane jest zamknięcie toru nr 3 na odcinku Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle. I przez to ograniczona zostanie liczba pociągów Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej, kursujących pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia – Warszawa Wschodnia.

Zmiana tras

I tak, pociągi KM kursujące torami podmiejskimi na linii średnicowej w kierunku wschodnim, pojadą torami dalekobieżnymi przez stację Warszawa Centralna, a więc pominą przystanki: Warszawa Ochota, Warszawa Śródmieście, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion. Natomiast bez zmian będą jeździć pociągi w kierunku przeciwnym.
Ponadto część pociągów kończyć będzie bieg na stacji Warszawa Wschodnia (te jadące od wschodu) lub Warszawa Zachodnia (od zachodu).

Pociągi linii S1 kursują w skróconej relacji Otwock – Warszawa Powiśle (część kursów zostanie skrócona do stacji Warszawa Wschodnia), a linii S2 w skróconej relacji Sulejówek Miłosna – Warszawa Wschodnia. Na czas remontu uruchomiono linię S20 na odcinku Warszawa Śródmieście – Warszawa Lotnisko Chopina. Zmiany dotkną też rozkłady jazdy linii S3, S9 i ZS7.

Honorowanie biletów

W czasie remontu na „średnicówce: przewoźnicy będą wzajemnie honorować swoje bilety (poza PKP Intercity). I tak w pociągach Kolei Mazowieckich będą honorowane bilety Przewozów Regionalnych i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej – na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, w obu kierunkach.

Natomiast na odcinku Warszawa Śródmieście – Warszawa Zachodnia, także w obu kierunkach, w pociągach KM ważne będą bilety Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Z kolei bilety ZTM w Warszawie będą honorowane w 1. i 2. strefie biletowej na zasadach i w obszarze, zgodnych z ofertą „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.
Natomiast bilety Kolei Mazowieckich będą honorowane na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Zachodnia, w obu kierunkach, w pociągach POLREGIO i ŁKA, w pociągach WKD na odcinku Warszawa Śródmieście WKD – Warszawa Zachodnia WKD i we wszystkich pociągach SKM.

Ponadto pasażerowie KM będą mogą do 18 marca korzystać z autobusów i tramwajów na trasach:

• Pl. Zawiszy – Raszyńska – Żwirki i Wigury – Lotnisko Chopina,
• Dw. Wschodni – Kijowska – Targowa – al. Zieleniecka – aleja i most Poniatowskiego – Al. Jerozolimskie – pl. Zawiszy – Al. Jerozolimskie/Grójecka – Kopińska – Dw. Zachodni,
• Dw. Wschodni – Lubelska – Grochowska – Zamoyskiego – Sokola – Metro Stadion Narodowy,
• Dw. Wileński – Targowa – Grochowska – Chłopickiego – PKP Olszynka Grochowska,
• Dw. Wileński – al. Solidarności – Rondo Kercelak,
• Rondo Radosława – al. Jana Pawła II – Dw. Centralny,
• Dw. Gdański – Słomińskiego – Okopowa – Towarowa – pl. Zawiszy,
• Dw. Gdański – Marszałkowska – Waryńskiego / Marszałkowska – Nowowiejska – Metro Politechnika,
• Dw. Wileński – Targowa – Ratuszowa – Starzyńskiego – Most Gdański – Słomińskiego – Dw. Gdański,
• PKP Olszynka Grochowska – Chłopickiego – Szaserów – Wiatraczna – al. Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski – Lecha Kaczyńskiego – Wawelska – Kopińska – Al. Jerozolimskie – Dw. Zachodni,

oraz w pociągach metra:
• linii M1 na odcinku Dw. Gdański – Politechnika,
• linii M2 na odcinku Dw. Wileński – Rondo Daszyńskiego.