Infrastruktura
Partnerzy działu
partner-dzialu-logo-blueocean

Wraszawa Rembertów – Wołomin: prace PKP PLK usprawnią podróżowanie

Wraszawa Rembertów – Wołomin: prace PKP PLK usprawnią podróżowanie fot. PKP PLK

Bezpieczną i sprawną podróż na odcinku Warszawa Rembertów – Wołomin zapewniają już zmodernizowane stacje i perony. Czas na kolejne kroki PLK.

W drugiej połowie 2017 roku pod kątem modernizacji tego odcinka linii Rail Baltica powstaną nowe tunele drogowe. Prace te jeszcze bardziej poprawią przeprawę przez tory. Koszt wszelkich prac na odcinku Warszawa Rembertów – Zielonka – Tłuszcz (Sadowne) to nieco więcej niż 2 mld zł.

Prace będą prowadzone w projekcie „Modernizacja linii kolejowej E 75 Rail Baltica Warszawa – Białystok – granica z Litwą, etap I, odcinek Warszawa Rembertów – Zielonka – Tłuszcz (Sadowne)” Faza II współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko”.

Użytkowane są już perony na stacji w Wołominie i Zielonce oraz na przystankach w Wołominie Słonecznej, Kobyłce i Kobyłce Ossowie. Do zmodernizowanych peronów dołączą przejścia podziemne i windy, a także ułatwienia dla niepełnosprawnych. Budowane są trzy skrzyżowanie bezkolizyjne. Pociągi pasażerskie rozpędzą się nawet do 160 km/h, a towarowe do 120 km/h.