NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie WKD uruchomiła internetową sprzedaż biletów! Na własnej platformie

WKD uruchomiła internetową sprzedaż biletów! Na własnej platformie

Redakcja
Fot. WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa wprowadziła długo wyczekiwane udogodnienie. Od teraz bilety na pociągi przewoźnika możemy zakupić bezpośrednio przez stronę WKD.

Warszawska Kolej Dojazdowa rozszerzyła sieć sprzedaży biletów o kolejny kanał – internetową sprzedaż biletów. Dotychczas pasażerowie mogli nabyć bilety online, natomiast odbywało się to przez zewnętrzną aplikację mPay oraz SkyCash. mPay to ta sama aplikacja, do której ostatnio dołączyło PKP Intercity – więcej informacji.

Internetowa sprzedaż została uruchomiona wczoraj, tj. 21 czerwca br. Aby mieć możliwość zakupu biletów trzeba założyć konto, które nie wymaga więcej informacji niż nazwisko oraz adres e-mail. Założone konto służy za „przechowalnie” biletów, gdzie możemy nabyć bilety na zapas i kasować je zgodnie z potrzebami.

Za pośrednictwem systemu możliwy jest także zakup biletów jednorazowych, w tym dla kolejarza oraz okresowych imiennych (tygodniowych, dwutygodniowych, miesięcznych oraz kwartalnych).

Warto przypomnieć, że od sierpnia 2021 roku Warszawska Kolej Dojazdowa na stałe zrezygnowała ze sprzedaży biletów u maszynistów w pociągach. Wcześniej sprzedaż u maszynistów była wstrzymana z uwagi na pandemię koronawirusa – więcej informacji.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności