NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Wielkopolska kupi używanego Linka od PESY za blisko 12 mln zł

Wielkopolska kupi używanego Linka od PESY za blisko 12 mln zł

Redakcja
Fot. Kolejowy Kazik

Wielkopolska rozstrzygnęła przetarg na dostawę dwuczłonowego spalinowego zespołu trakcyjnego. Wybrana została oferta złożona przez PESĘ.

Zgodnie z warunkami przetargu pojazd nie musiał być nowy, a wyprodukowany i dopuszczony do eksploatacji po 1 stycznia 2015 roku, przeznaczony do wykonywania wojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich na liniach regionalnych.

PESA chciała za Linka 11.685.000,00 PLN brutto. Oferta idealnie mieściła się w budżecie, bo Urząd Marszałkowski dokładnie tyle chce wydać. Została oceniona na 100 pkt, z czego 60 to cena, a 40 gwarancja.

Pojazd musi zostać dostarczony do 15 grudnia 2021 roku. Zamówienie obejmuje także udzielenie instruktaży technicznych w zakresie obsługi i utrzymania pojazdu osobom wskazanym przez zamawiającego; udzielenie gwarancji na pojazd, oprogramowanie oraz dokumentację techniczną; opracowanie i przekazanie dokumentacji technicznej oraz udzielenie licencji na dokumentację techniczną i oprogramowanie.

Teraz czas na umowę Urzędu Marszałkowskiego z PESĄ. Wówczas do Kolei Wielkopolskich trafi skład SA139-008, wyprodukowany w 2015 roku, a w przeszłości już eksploatowany przez tamtejszego przewoźnika.

Przypomnijmy, że to nie ostatni używany Link, który jest do wzięcia. Skład serii SA139 chce sprzedać również województwo zachodniopomorskie. Póki co nie znalazł się chętny na ten zakup.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności