Strona główna » Wiadomości » Wiceminister P. Malepszak zapowiada zmiany w zarządzie PKP Intercity

Wiceminister P. Malepszak zapowiada zmiany w zarządzie PKP Intercity

Redakcja
Fot. PKP Intercity

Podczas czwartkowej konferencji prasowej wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak zapowiedział zmiany w zarządzie PKP Intercity w przeciągu najbliższych kilku tygodni.

Zmiany kadrowe są nieubłagane, to jest perspektywa następnych kilku tygodni – powiedział Malepszak zapytany o to, czy można się spodziewać zmian w zarządzie PKP Intercity.

PKP Intercity notuje coraz wyższe wyniki przewozowe. W 2022 roku z usług narodowego przewoźnika skorzystało 59 mln pasażerów, co do połowy listopada 2023 r. było najlepszym wynikiem w historii spółki. Od stycznia do 20 listopada spółka przewiozła 60 mln osób. Wynik za cały 2023 rok okazał się o 9 mln pasażerów większy. W efekcie czego spółka osiągnęła przewozowy rekord – 68 mln podróżnych. Jednak Piotr Malepszak zauważył, że mnóstwo podróżnych w ostatnich latach przyciągnęli także inni przewoźnicy regionalni, jak Koleje Małopolskie, Dolnośląskie czy ŁKA.

Jeśli chodzi o działalność PKP Intercity, trzeba powiedzieć jasno, że ostatnie lata są niewątpliwym sukcesem, jeśli chodzi o liczbę pasażerów, tak jak rosła liczba pasażerów innych przewoźników, szczególnie u przewoźników samorządowych – dodał wiceminister.

Wiceminister tłumaczył, że jednym z elementów, który będzie poprawiał nowy zarząd to lepsze wykorzystanie zasobów technicznych oraz nowy system sprzedaży. Jego zdaniem PKP Intercity nie ma już prawie możliwości przewiezienia jeszcze większej liczby pasażerów.

Jest tak dlatego, że 40% wagonów spółki jest odstawiona na bocznicach i nie wozi pasażerów – mówił Piotr Malepszak.

Wiceminister zapowiedział również, że niedługo rozpoczną się prace nad nowym rozkładem jazdy pociągów, a pozytywne zmiany dla pasażerów nastąpią już we wrześniu.

 

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x