Infrastruktura Konferencje i spotkania Transport miejski

Węzeł przesiadkowy Warszawa Zachodnia – PKP PLK i Tramwaje Warszawskie podpisały porozumienie

Węzeł przesiadkowy Warszawa Zachodnia – PKP PLK i Tramwaje Warszawskie podpisały porozumienie fot. PKP S.A.

PKP PLK i Tramwaje Warszawskie podpisały dziś, 10 lipca, porozumienie dot. budowy zintegrowanego węzła przesiadkowego Warszawa Zachodnia.

Spółki PKP Polskie Linie Kolejowe i Tramwaje Warszawskie podpisały dziś porozumienie w kwestii usprawnienia transportu w aglomeracji warszawskiej. Dojazdy m.in. do szkół czy pracy ułatwi węzeł przesiadkowy, który powstanie na stacji Warszawa Zachodnia.

Przebudowa stacji Warszawa Zachodnia to realizacja potrzeb pasażerów i mieszkańców. Pasażerowie skorzystają z wygodnych peronów oraz dogodnego dostępu do transportu miejskiego. – powiedział Ireneusz Merchel prezes PLK.

Cytując dzisiejszą wypowiedź wiceministra infrastruktury, podaną przez PKP PLK na Twitterze:

Andrzej Bittel @MI_GOV_PL: Stacja Warszawa Zachodnia stanie się nowoczesnym centrum przesiadkowym. Kolej będzie zintegrowana z komunikacją miejską – to ważne dla mieszkańców w codziennych dojazdach do szkół i pracy.

Działania dot. węzła będą podjęte w ramach projektu POIiŚ 5.1-13 ,,Prace na linii średnicowej w Warszawie na odcinku Warszawa Wschodnia-Warszawa Zachodnia”.

– Szyna ma priorytet. Zgodnie z naszą strategią rozwijamy komfortową i ekologiczną komunikację tramwajową, budujemy nowe trasy i integrujemy różne środki transportu. A już w 2023 roku pasażerowie będą mogli korzystać z nowej trasy i bardzo nowoczesnego węzła przesiadkowego – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.