Działania

WARS wspiera służbę zdrowia w walce z Koronawirusem

WARS wspiera służbę zdrowia w walce z Koronawirusem Fot. Ministerstwo Infrastruktury

WARS S.A. rozpoczął dostawy obiadów dla lekarzy i pielęgniarek z Wojskowego Instytutu Medycznego przy ulicy Szaserów w Warszawie. Współpraca rozpoczęła się z inicjatywy spółki.

Spółka, po ustaleniu zapotrzebowania na posiłki ze szpitalem, dowozi obecnie 45 obiadów, od poniedziałku do piątku. Nie jest wykluczone, że zapotrzebowanie to będzie się zmieniało, WARS pozostaje bowiem w stałym kontakcie ze szpitalem. Działanie te ma wspomóc służbę zdrowia, która obecnie walczy z panującą epidemią Koronawirusa w Polsce.

Posiłki mięsne i wegetariańskie zostaną przygotowane przez kucharzy z zespołu WARS. Dostawy posiłków będą realizowane co najmniej do końca przyszłego tygodnia. Po tym czasie nie jest wykluczone, że Spółka wydłuży termin dostaw, jeżeli zajdzie taka konieczność.

Szyli mundury dla kolejarzy, a teraz produkują maseczki

Również inne przedsiębiorstwa, które mają związek z koleją udzielają się w walce z Koronawirusem. Przedsiębiorstwo odzieżowe MODUS z Bydgoszczy, które znane jest na rynku z produkcji mundurów miedzy innymi dla kolei, podjęło inicjatywę dotycząca wsparcia kolejarzy w trudnym okresie walki z pandemia COVID-19 – produkuje i przekazuje bezpłatnie maseczki. Więcej w artykule na łamach naszego portalu.