NaKolei.pl WiadomościKolej na świecie Wakacyjne podróże pociągiem z Przemyśla przez Kraków i Pragę do Chorwacji

Wakacyjne podróże pociągiem z Przemyśla przez Kraków i Pragę do Chorwacji

Adrian Izydorek
Fot. RegioJet

Wakacje rozpoczną się lada moment. Wiele osób zaczyna planować swój urlop, mimo to, że wciąż stoją one pod znakiem zapytania z powodu panującej pandemii koronawirusa. Mimo wszystko europejscy przewoźnicy już przygotowują swoje sezonowe oferty. Dzisiaj zaprezentujemy jedną z nich.

Obecnie nikt nie jest w stanie przewidzieć, w którą stronę dalej potoczy się pandemia koronawirusa. Prawdopodobnie wkrótce większość europejskich państw zacznie luzować obostrzenia, a co się z tym wiąże ruch turystyczny ponownie zacznie ożywiać. Już teraz przewoźnicy zaczynają reklamować swoje sezonowe oferty, dzięki którym z Polski możemy dotrzeć w naprawdę ciekawe miejsca, a co ważne – dojedziemy tam koleją! Dzisiaj przedstawimy synergię dwóch połączeń, które RegioJet chce uruchomić w okresie wakacyjnym.

Z Przemyśla do Chorwacji?

RegioJet w grudniu 2020 roku uzyskał od Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego otwarty dostęp na polskim rynku na trasie Praga – Kraków – Przemyśl. Czeski prywatny przewoźnik pierwszy pociąg w tej relacji chce uruchomić wiosną 2021 roku (marzec-kwiecień). Pociąg z Przemyśla miałby odjeżdżać w godzinach wieczornych, aby nad ranem dojechać do Pragi, oczywiście wcześniej przejeżdżając również przez Kraków.

Na Pradze nie musiałaby kończyć się nasza podróż, gdyż RegioJet chce od 28 maja ponownie uruchomić wakacyjne połączenie relacji: Praga – Brno – Bratysława – Budapeszt – Zagrzeb – Rijeka / Split. Pociągi te miałyby odjeżdżać z Pragi około godziny 17:00, a do Rijeki dojedzie wczesnym porankiem.

Czyli potencjalny podróżny wyruszałby z Przemyśla w godzinach wieczornych, pociąg zatrzymywałby się również w Krakowie, a następnie rano dojeżdżał do Pragi. W stolicy Czech moglibyśmy spędzić kilka godzin zwiedzając atrakcje turystyczne, by około godziny 17 udać się w dalszą podróż pociągiem z wagonami sypialnymi do Chorwacji! Ponadto RegioJet oferuje sprzedaż „pakietów”. Obejmują one cenę biletu, zakwaterowanie i obiadokolację – ceny zaczynają się od 2990 czeskich koron (około 500 zł)

Ceny za bilet z Pragi do Chorwacji w wagonie sypialnym mają kształtować się w wysokości 140 złotych. Obecnie nie wiadomo ile będziemy musieli zapłacić za podróż pociągiem z Przemyśla do Pragi.

RegioJet charakteryzuje się tym, że ciężko znaleźć innego przewoźnika, który oferowałby podobny standard podróży. Obsługa serwisowa zamiast drużyny konduktorskiej, rozdawana woda zamiast sprawdzania biletów, multimedialne ekrany zamiast standardowych zagłówków, a to tylko część różnic. Nasza relacja z podróży pociągiem RegioJet.

Tym artykułem rozpoczynamy serię propozycji wakacyjnych podróży pociągiem. Każdy Czytelnik swoją propozycję może złożyć na adres email: redakcja@nakolei.pl

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności