NaKolei.pl WiadomościPrawo i przetargi W Grudziądzu po raz trzeci Modertrans. Ponad budżetem

W Grudziądzu po raz trzeci Modertrans. Ponad budżetem

Redakcja
Fot. Pomorska.pl

Grudziądz ponownie otrzymał ofertę od Modertransu w przetargu na dostawę 4 tramwajów wieloczłonowych, jednokierunkowych, niskopodłogowych albo częściowo niskopodłogowych, fabrycznie nowych z przeznaczeniem dla komunikacji miejskiej w tym mieście. Ponownie oferta przekracza szacunki zamawiającego.

W trzecim podejściu poznańska firma zaproponowała kwotę 23 324 250,15 zł brutto, podczas gdy miast chciało na ten cel przeznaczyć 22 774 000,00 zł. Oferta zawiera także dostawę do 30 czerwca 2022 roku oraz 24-miesięczny okres gwarancji. Aby zaakceptować propozycję Modertransu miasto musi trochę dołożyć.

Trzecie podejście do zakupu tramwajów okazało się mniej korzystne od poprzedniego. Poprzednim razem Modertrans, który także był jedynym oferentem zaproponował kwotę 22 774 065,00 zł brutto, przy szacunkach zamawiającego na poziomie 22 180 000,00 zł brutto. W pierwszym podejściu złożona została także jedna oferta, również przez Modertrans. Poznańska firma zaproponowała bowiem kwotę 25,3 mln zł, podczas gdy szacunki zamawiającego określono na 22,1 mln zł. Stąd też oba poprzednie przetargi zostały unieważnione.

Grudziądz potrzebuje nowych tramwajów, ponieważ w mieście nie ma żadnego tramwaju z niską podłogą. To ostatnie miasto w Polsce, które nie posiada takich właśnie składów. Cztery wagony, które miasto próbuje kupić to z jednej strony nowa jakość na tamtejszej sieci tramwajowej, z drugiej zaś jednak tylko częściowa odnowa floty taborowej.

Zamówienie obejmuje także dostawę dźwigu tramwajowego do wkolejania tramwajów (żurawia samochodowego dla potrzeb ratownictwa technicznego) przeznaczonego dla komunikacji miejskiej gminy – miasto Grudziądz.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności