Działania Konferencje i spotkania

UTK z wizytą w siedzibie PESY

UTK z wizytą w siedzibie PESY fot. UTK

UTK spotyka się z przedsiębiorcami – pracownicy Urzędu odwiedzili siedzibę PESY w Bydgoszczy. Cel wizyty : lepsze poznanie specyfiki funkcjonowania Spółki.

UTK w siedzibie PESY: Spotkanie w siedzibie PESY jest jednym z cyklicznych spotkań przedstawicieli Urzędu Transportu Kolejowego z przedsiębiorcami. Urząd reprezentowali prezes Ignacy Góra, dyrektorzy departamentów nadzoru oraz bezpieczeństwa kolejowego. Gości w Bydgoszczy przyjęli prezes PESY Robert Świechowicz oraz członkowie zarządu.

 Poprzednio UTK udało się z wizytą do Zamościa, gdzie znajduje się siedziba PKP LHS. Podczas zwiedzania m.in. fabryki PESY Urząd mógł odpowiedzieć na pytania ze strony producenta. Rozmawiano również o  specyfikacji funkcjonowania Spółki, czy procedurze dopuszczenia do eksploatacji pojazdu kolejowego. Ważną kwestią okazał się temat procesu homologacji na rynek niemiecki czy usprawnienia homologacji pojazdów w Polsce.

Jak powiedział prezes Ignacy Góra, Urząd chce poznawać potrzeby poszczególnych Spółek na rynku. Chce również pomóc w poznawaniu wszystkich europejskich regulacji, co pomoże w zwiększeniu konkurencyjności polskich marek na rynku europejskim.

UTK wychodzi na przeciw oczekiwaniom Spółek, które szukają odpowiedzi na wiele pytań związanych z funkcjonowaniem na rynku, w tym z uwzględnieniem prawnych aspektów działalności i konkurencyjności. Zainteresowani pogłębianiem takiej wiedzy mogą brać udział w szkoleniach dla przedstawicieli rynku kolejowego w ramach Akademii UTK. Na nich poruszane są takie zagadnienia jak regulacje prawne dotyczące maszynistów czy użytkowników bocznic. Rok istnienia szkoleń zgromadził już ponad 600 osób chcących zgłębić tę wiedzę.

Piątki to dni, w których UTK organizuje spotkania w swojej siedzibie. Dni otwarte „Piątki z UTK – bezpieczeństwo na piątkę” to możliwość uzyskania wiedzy m.in. o tym jak przebiega nadzór Prezesa UTK. By wziąć udział w dniach otwartych należy wypełnić formularz znajdujący się na stronie Urzędu. Spółki mogą zgłaszać chęć spotkania z UTK w swojej siedzibie pisząc na adres:utk@utk.gov.pl

Więcej informaci na stronie UTK.

źródło: UTK