Konferencje i spotkania Wiadomości

UTK: Więcej miejsc na szkolenie z obsługi RINF 

UTK: Więcej miejsc na szkolenie z obsługi RINF  Fot. PKP PLK

Zwiększona została liczba miejsc na najbliższe szkolenie z obsługi aplikacji RINF. Zmieniły się też terminy zajęć dotyczących IV pakietu kolejowego i warsztatów dla komisji kolejowych- poinformował Urząd Transportu Kolejowego.

6 i 7 marca 2019 r. w ramach Akademii UTK odbędzie się szkolenie z obsługi europejskiego rejestru infrastruktury kolejowej RINF. Uczestnicy będą brali udział w 30 minutowych konsultacjach. Z uwagi na duże zainteresowanie liczba miejsc została zwiększona do 30.

16 marca 2019 r.  mija termin przekazywania danych przez zarządców infrastruktury do rejestru RINF. Obecnie dane spływają regularnie, ale niektórzy użytkownicy  zgłaszają problemy  z obsługą aplikacji. W celu usprawnienia przekazywania danych postanowiliśmy zorganizować warsztaty, podczas których w naszej obecności i z naszą asystą zarządcy mogą wprowadzić odpowiednie informacje do RINF- czytamy w komunikacie UTK.

Dodatkową korzyścią dla UTK będzie sprawne pozyskanie danych rejestrowych i możliwość szybkiego reagowania na pojawiające się w tym procesie problemy- dodaje Urząd.

Szkolenie odbędzie się w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego w Warszawie. Nastąpiły też zmiany terminów dwóch szkoleń:

  • „IV pakiet kolejowy” –   25 kwietnia 2019 r.
  • „Warsztaty dla komisji kolejowych” – 26 i 27 czerwca 2019 r.