NaKolei.pl WiadomościKolej jest dla ludzi UTK organizuje po raz trzeci akcję „Kolejowa Kropla Krwi”

UTK organizuje po raz trzeci akcję „Kolejowa Kropla Krwi”

Piotr Czartoryski-Sziler
Fot. UTK (ilustracyjne)

Zapraszamy wszystkich chętnych do oddania krwi 13 czerwca 2019 r. w siedzibie UTK przy Alejach Jerozolimskich 134 w Warszawie- zachęca Urząd Transportu Kolejowego.

W czwartek 13 czerwca 2019 roku o godzinie 9:00 w siedzibie Urzędu Transportu Kolejowego rozpocznie się akcja honorowego oddawania krwi. 

Jedna oddana dawka krwi to uratowanie nawet trzech ludzkich istnień. Dzieląc się krwią, każdy z nas może poczuć ogromną satysfakcję z tego, że dzięki nam inny człowiek może dostać drugą szansę – podkreśla Ignacy Góra, prezes UTK.

„Kolejowa Kropla Krwi” to akcja społeczna organizowana od 2017 roku przez Urząd Transportu Kolejowego. Efektem działań UTK było zebranie krwi pozwalającej pomóc ponad 200 osobom. W „Kropli” uczestniczyli zarówno pracownicy Urzędu, jak i kolejarze z całej Polski. Od początku w akcji UTK aktywny udział biorą krwiodawcy zorganizowani w Kolejarskiej Służbie Krwi.

Akcja UTK jest wspierana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Wszystkich chętnych do udziału w Kolejowej Kropli Krwi prosimy o rejestrację poprzez formularz elektroniczny do 8 czerwca 2018 roku. Prosimy o przyniesienie w dniu akcji dowodu osobistego lub paszportu. Jest to dokument niezbędny do udziału w akcji krwiodawstwa– informuje UTK.  

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności