Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

I w tym roku pojedziemy nad morze pociągiem ,,Słoneczny”. KM uruchamia połączenie 23 czerwca

I w tym roku pojedziemy nad morze pociągiem ,,Słoneczny”. KM uruchamia połączenie 23 czerwca fot. KM

Koleje Mazowieckie 23 czerwca uruchamiają wakacyjne połączenie do Ustki. Pociąg ,,Słoneczny” będzie realizował połączenia na trasie Warszawa Zachodnia-Ustka-Warszawa Zachodnia.

Pociąg ,,Słoneczny” cieszy się od lat dużą popularnością wśród pasażerów wybierających się nad polskie morze. Także w tym roku Koleje Mazowieckie uruchamiają połączenie z Warszawy Zachodniej do Ustki. Pociąg będzie kursować na tej trasie od 23 czerwca do 2 września br.

Bilety na połączenie można zakupić już od 24 maja. Cena biletu w jedną stronę to koszt 60 zł. Za dojazd z Warszawy Zachodniej do Gdyni Głównej zapłacimy 45 zł. Tylko 6 zł będzie kosztować przejazd między Słupskiem a Ustką. Od powyższych cen biletów jednorazowych wg ofert specjalnych stosuje się ulgi ustawowe i handlowe, zgodnie z warunkami oferty.

Przewoźnik ma pulę 250 biletów specjalnych w cenie 25 zł. Można nabyć je jeszcze do 30 czerwca (lub do wyczerpania zapasów) w kasach biletowych KM na dworcach Warszawa Gdańska, Warszawa Zachodnia, Warszawa Śródmieście (peron 1), Warszawa Wschodnia.

Przejazd na pokładzie pociągu ,,Słoneczny” w tej cenie będzie możliwy od poniedziałku do czwartku, z wyjątkiem terminu 4-5 lipca 2018 r. (Open’er Festiwal 2018 w Gdyni). Szczegóły na stronie KM.

Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” została powołana 29 lipca 2004 r. przez Samorząd Województwa Mazowieckiego (51% udziałów) i „PKP Przewozy Regionalne” sp. z o.o. (49% udziałów). Działalność przewozową rozpoczęła 1 stycznia 2005 r. 8 stycznia 2008 r.