NaKolei.pl WiadomościInfrastruktura Trzy kolejne małopolskie projekty z przetargiem na studium wykonalności

Trzy kolejne małopolskie projekty z przetargiem na studium wykonalności

Redakcja
Fot. Wiki Commons / Jan Pešula

Oprócz przetargu na studium wykonalności dla budowy linii kolejowych z Krakowa do Myślenic i Niepołomic województwo małopolskie prowadzi kolejne zamówienie, dotyczącego projektów zgłoszonych do programu Kolej Plus.

Jego przedmiotem jest także opracowanie wstępnych studiów planistyczno-prognostycznych dla zgłoszonych przez Województwo Małopolskie do Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2028 roku, projektów w zakresie infrastruktury kolejowej – zamówienie podzielone jest na trzy części obejmujące następujące projekty:

 • Część I: Rewitalizacja linii kolejowej nr 97 na odc. Sucha Beskidzka – Żywiec celem usprawnienia połączenia Kraków – Żywiec;
 • Część II: Rewitalizacja linii kolejowej nr 108 na odc. Gorlice – Jasło celem usprawnienia połączenia Kraków – Jasło wraz z rewitalizacją linii kolejowej nr 110 i budową łącznicy pomiędzy ww. liniami;
 • Część III: Budowa połączenia kolejowego Kraków – Olkusz.

W tym przypadku jego szacunkowa wartość to 1 642 073.17 PLN netto, z czego dla części I 325 000.00 PLN, dla części II 975 609.76 PLN netto oraz części III 341 643.41 PLN.

Szczegóły zamówienia

W ramach części każdej części zamówienia, wykonawca będzie zobowiązany do wykonania wstępnego studium planistyczno-prognostycznego tj.:

 1. Pozyskania danych i zdefiniowania wariantów infrastruktury;
 2. Przeprowadzenia prognoz ruchu dla wariantów infrastruktury;
 3. Przeprowadzenia analizy ruchowo-eksploatacyjnej dla wariantów infrastruktury;
 4. Oszacowania kosztów realizacji oraz pozyskanie dokumentacji – wstępne RCO, wskazanie istotnych kwestii technicznych;
 5. Wyboru preferowanego wariantu;
 6. Oceny wpływu projektu na uzyskanie/usprawnienie połączenia miasta o wielkości powyżej 10 tys. mieszkańców z miastem wojewódzkim.

W każdej z części studium musi być gotowe do 4 października 2021 r. Oferty w przetargu można składać do 24 czerwca 2021 r. Będą oceniane według kryteriów: skrócenie czasu wykonania zamówienia – waga: 40 oraz cena – waga: 60.

Zamawiający wymaga wpłacenia wadium:

 • dla I Części: 5.000,00 zł,
 • dla II Części: 20.000,00 zł,
 • dla III Części: 5.000,00 zł.
Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Rozumiem Polityka prywatności