NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie Talgo wyprodukuje szybkie pociągi dla prywatnego przewoźnika we Francji

Talgo wyprodukuje szybkie pociągi dla prywatnego przewoźnika we Francji

Adrian Izydorek

Talgo podpisało umowę ramową z nowym francuskim przewoźnikiem kolejowym. Producent dostarczy do 10 szybkich pociągów.

Pod koniec zeszłego roku, dokładniej 24 grudnia 2022 roku prywatny przewoźnik LE TRAIN został licencjonowanym przewoźnikiem pasażerskim we Francji. Jest to nowa spółka na francuskim rynku, która przygotowuje się  do rozpoczęcia komercyjnej działalności w segmencie kolei dużych prędkości.

Wczoraj LE TRAIN podpisał umowę ramową z hiszpańskim Talgo, w ramach której producent dostarczy do dziesięciu pociągów KDP. Przedmiotem umowy jest dostawa jednostek AVRIL. Takie EZT-y zamówiły Koleje Hiszpańskie – więcej informacji. Są to bardzo szybkie pojazdy, bo podczas testów na potrzeby uzyskania homologacji, EZT rozpędził się do 363 km/h, chociaż regularną obsługę ruchu ma prowadzić przy prędkości 330 km/h.

Talgo zakłada, że przy dobrych prognozach i podpisaniu umowy wykonawczej, produkcję pierwszych EZT-ów dla LE TRAIN rozpocznie się w połowie 2023 roku. Produkcja miałaby się odbyć w zakładzie Talgo w Rivabellosa. W takim przypadku pierwsze EZT-y byłby gotowe na początku 2025 roku.

Dzisiejszy dzień to ważny kamień milowy w historii LE TRAIN i francuskiego transportu kolejowego. Dzięki tej dużej umowie potwierdzamy nasze ambicje oferowania codziennych szybkich przejazdów milionom mieszkańców regionów Nowej Akwitanii, Bretanii, Pays de la Loire i Centre-Val-de-Loire. Wybraliśmy Talgo, jednego z wiodących europejskich producentów – powiedział Alain Getraud, dyrektor generalny LE TRAIN.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności