Infrastruktura Wiadomości

Corail: Sztywna sieć trakcyjna innowacją dla istniejących zapleczy

Corail: Sztywna sieć trakcyjna innowacją dla istniejących zapleczy Fot. Corail

Sztywna sieć trakcyjna charakteryzuje się specjalnym wykonaniem, gdzie drut jezdny zamontowany jest w profilu aluminiowym. W porównaniu do konwencjonalnej sieci elastycznej, posiada dodatkowe cechy i może być stosowana w nietypowych aplikacjach. Sprawdza się w zapleczach utrzymaniowych, naprawczych i produkcyjnych.

Zaletą sieci sztywnej jest możliwość instalacji na ruchomych ramionach, co pozwala na odsunięcie znad osi toru, w bok. Zapewnia to bezpieczny i wygodny dla obsługi dostęp do dachu pojazdu oraz możliwość pracy suwnic i żurawi w pełnym zakresie. Możliwa jest elektryfikacja toru tam gdzie nie było to wcześniej dopuszczalne. Wykonuje się system uzależnień, który uniemożliwia kolizję urządzeń i dba o bezpieczeństwo personelu technicznego. Przykładowo korzystanie z podnośników i suwnicy na torze wyposażonym w sieć możliwe jest dopiero po jej odsunięciu.

Dla nowych obiektów

Sieć sztywna cechuje się brakiem naprężenia, co ułatwia utrzymanie i skraca czas naprawy. Konstrukcja jest uproszczona, a ilość elementów montażowych ograniczona. Sieć taka, głównie ze względu na swoją bezawaryjność i unikalne właściwości montażowe, jest standardem dla nowo powstających obiektów, umożliwiając redukcję rozmiarów budynków i ograniczenie nakładów inwestycyjnych.

Systemowe wdrożenia pod klucz

Corail wdraża rozwiązania związane z siecią sztywną w obszarze infrastruktury kolejowej i tramwajowej, a także jako element wyposażenia stanowisk diagnostycznych. Zrealizowane projekty pozwoliły na zwiększenie przepustowości, skrócenie czasu manewrów w obrębie zaplecza oraz przyspieszenie obsługi taboru.