Wiadomości

Sylwester w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

Sylwester w Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej Fot. Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej przygotowało nowe wydarzenia takie jak Sylwestrowe zwiedzanie muzeum, czy orszak lokomotyw, które odbędzie się w dniu Święta Trzech Króli.

Sylwestrowe zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa 31 grudnia 2019

W Sylwestrowe popołudnie Muzeum Kolejnictwa zaprasza miłośników kolei i wszystkich szukających wytchnienia – od świątecznych przygotowań, rocznych podsumowań, czy codziennych obowiązków – na niezwykłą podróż w czasie – Sylwestrowe zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa i jego wszystkich Zakamarków. Zwiedzających oprowadzi Ronald Kiliński – znany wszystkim miłośnikom kolei pasjonat i znawca historii kolejnictwa. Uczestnicy będą mieli okazję obejrzeć m.in. zabytkowy dźwig węglowy THIELE & MAIWALD z 1920 r. (jedno z niewielu oryginalnych, przedwojennych urządzeń z inwentarza parowozowni w Jaworzynie) czy zapadnię kolejową Henschla z 1930 r. W trakcie spaceru zajrzą do pomieszczenia dawnego Warsztatu Pneumatycznego, Odlewni i Warsztatu. Na deser zejdą do autentycznego schronu z 1943 r. Do tego nowo otwarte ogrzewane ekspozycje przedstawiające historię kolejnictwa od jej początków do dziś. Na zakończenie zwiedzania – symboliczna lampką szampana złożymy sobie życzenia noworoczne.

Bilety dostępne tutaj.

Nowy Rok z Tomkiem i przyjaciółmi 1 stycznia 2020

Muzeum serdecznie zaprasza na rodzinne, noworoczne zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Kolejnictwa. Tego dnia zostaną przygotowane takie atrakcje jak:

  • zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa z przewodnikiem ( w tym nowej ogrzewanej, nowej ekspozycji stałej Muzeum)
  • sala zabaw z Tomkiem
  • animacje ( malowanie buziek, puzzle, kolorowanki, memory, fotoTomek , kino Tomek i Przyjaciele
  • pokaz maszynki parowej
  • napoje i rogaliki
  • przejazdy lokomotywą spalinową o 12 00 i 14 00
Orszak lokomotyw 4,5,6 stycznia 2020

Rozpocznijcie Nowy Rok w atmosferze poznawania zabytków techniki. 4, 5 i 6 stycznia 2020 roku zapraszamy serdecznie na świąteczne zwiedzanie Muzeum poznając 3 rodzaje lokomotyw : parowe, elektryczne i spalinowe. Jeśli do tego dołączymy udostępnione z końcem roku ogrzewane ekspozycje, w których Muzeum prezentuje zbiory związane z kolejnictwem i jego rozwojem w Europie oraz historię i znaczenie kolejnictwa w Polsce to zwiedzanie to przybliży dzieje kolei każdemu.

Zwiedzanie przeznaczone jest dla odbiorców w różnym wieku i zostało tak dopasowane, aby spełniały oczekiwania zarówno dzieci i młodzieży, jak również osób dorosłych i seniorów.

Sala zabaw Tomek i Przyjaciele działa w godzinach zwiedzania.

Serdecznie zapraszamy od 10 00 do 16 00 , przejazdy po bocznicy realizowane są o 12 00 i 14 00

Bilety dostępne tutaj.