NaKolei.pl WiadomościTabor Świąteczny tramwaj wyjeżdża na ulice Poznania!

Świąteczny tramwaj wyjeżdża na ulice Poznania!

Redakcja
Fot. MPK Poznań

Wyjątkowy, ozdobiony tysiącami lampek tramwaj, znów wyrusza na trasę. Od dzisiaj będzie przewozić pasażerów podróżujących linią 24, łączącą miejsca, w których odbywa się Betlejem Poznańskie.

Rozświetlony tramwaj od lat pojawia się w Poznaniu przed świętami Bożego Narodzenia. Nie inaczej będzie w tym roku. Lampkami udekorowany został tramwaj Siemens Combino z numerem bocznym 513. Do jego ozdobienia zużyto niemal 1000 metrów łańcucha świetlnego, na którym jest prawie 10 000 lampek ledowych. Od dzisiaj ten wyjątkowy tramwaj będzie kursował po Poznaniu przewożąc pasażerów i… roztaczając świąteczny blask. Po raz pierwszy opuści bramy zajezdni przy ulicy Głogowskiej w czwartek, 1 grudnia, około godziny 15.55, a swój pierwszy pełny kurs z pasażerami rozpocznie o godzinie 16.10  – pojedzie z pętli Górczyn PKM w kierunku centrum.

Dodatkowa linia tramwajowa oznaczona numerem 24 ułatwi przemieszczanie się pomiędzy miejscami, w których odbywać się będzie „Betlejem Poznańskie”. W tym roku wydarzenie zorganizowano na placu Wolności oraz na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich, a w grudniu – także na rynku Łazarskim i pl. Kolegiackim.

Tradycyjne jak co roku chcemy zaprosić mieszkańców naszego miasta i turystów do odwiedzenia w najbliższych tygodniach Betlejem Poznańskiego. Już w ten piątek na pl. Wolności zainaugurujemy kolejną edycję tego wydarzenia, które w tym roku odbędzie się jeszcze w trzech innych lokalizacjach. Po raz pierwszy na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i placu Kolegiackim, a także – po raz drugi – na rynku Łazarskim. Jak sądzę, czyni to Betlejem Poznańskie największym kiermaszem świątecznym w kraju – mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. – Serdecznie zachęcamy do odwiedzania jarmarków. Cieszmy się wspólnie tym przedświątecznym czasem i przygotowaniami do Bożego Narodzenia – dodał.

Na pl. Wolności Betlejem odbywać się będzie do 27 grudnia, na MTP – do 23 grudnia, natomiast na pl. Kolegiackim i rynku Łazarskim – od 3 do 18 grudnia.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności