NaKolei.pl WiadomościKolej jest dla ludzi Świąteczny pociąg Tyskie ponownie wyruszy w Polskę. Tym razem na dwóch, krótszych trasach

Świąteczny pociąg Tyskie ponownie wyruszy w Polskę. Tym razem na dwóch, krótszych trasach

Redakcja

W zeszłym roku Tyskie po raz pierwszy zorganizowało specjalny przejazd w ramach kampanii pod hasłem „Przejdźmy na Ty ponad przedziałami”. W tym roku akcja ma zostać powtórzona.

Dwa lata temu, w 2020 roku „Pociąg Tyskiego” pojawił się w zeszłorocznej kampanii świątecznej, gdzie „twarzą” reklamy był parowóz Ty42, który został wypożyczony od Towarzystwa Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów Pyskowice. W reklamie pojawiły się także wagony barowe, które w rzeczywistości były wyłącznie rekwizytem zbudowanym od podstaw przez ekipę filmową.

Początkowo Tyskie chciało w 2020 roku wyruszyć w trasę po Polsce wraz z reklamowym parowozem Ty42, plany te jednak pokrzyżowała pandemia. Ostatecznie, przy współpracy z PKP Intercity w 2021 roku uruchomiono świąteczny pociąg, który był zestawiony z lokomotywy EU160-007 oraz dwóch wagonów: jednego bezprzedziałowego 111A oraz wagonu konferencyjnego 507A, którego wnętrze zostało mocno „odpicowane”. W środku przy jednym stole mogli usiąść (na beczkach z piwem) zwycięzcy konkursu.

Wierzymy, że działania dążące do zbliżania Polaków mają wielki sens, a zmiana społeczna zaczyna się od małych kroków. Dlatego oprócz naszych standardowych aktywności reklamowych zawsze staramy się tworzyć realne narzędzia do zbliżania ludzi i takim jest pociąg. Taka jest cała nasza platforma, bo my naprawdę przechodzimy na Ty – mówił w 2021 roku o kampanii świątecznej Jakub Michalski, Junior Brand Manager marki Tyskie.

W 2021 roku pociąg w trasę wyruszył 4 grudnia odjeżdżając ze stacji Warszawa Gdańska do Tych. Następnie 6 grudnia pociąg odjechał z Tych do Poznania. W tym roku jednak zmieni się trasa świątecznego pociągu.

Pociąg będzie kursował na dwóch trasach: Gdynia-Tczew-Gdynia oraz Tychy-Sosnowiec-Tychy.  Czas przejazdu zajmie ok.1,5h. Tyski Pociąg Świąteczny Kompanii Piwowarskiej będzie złożony z trzech wagonów pełnych różnorodnych atrakcji – poinformowała nas  Ewa Surmacz z Kompanii Piwowarskiej.

 

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności