Strona główna » Wiadomości » Świąteczny incydent na trasie Łódź-Warszawa: zderzenie pociągu z samochodem bez ofiar i rannychch

Świąteczny incydent na trasie Łódź-Warszawa: zderzenie pociągu z samochodem bez ofiar i rannychch

Redakcja
Fot. KP PSP Koluszki

W niedzielny wieczór, na trasie łączącej Łódź z Warszawą, doszło do nietypowego zdarzenia. Pociąg, na którego pokładzie znajdowało się 81 pasażerów, zderzył się z samochodem osobowym na przejeździe kolejowym w Bedoniu Przykościelnym. Mimo potencjalnego zagrożenia, nie było ofiar ani rannych, co można uznać za szczęśliwy obrót spraw.

Bez ofiar wśród pasażerów i uczestników zdarzenia

Jak poinformowała Komenda Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi, dzięki szybkiej reakcji i odpowiednim procedurom, wszystkie osoby uczestniczące były bezpieczne.

Dwie osoby z samochodu osobowego zdążyły opuścić pojazd przed zderzeniem, a jedna osoba podróżująca pociągiem została przebadana przez zespół medyczny – nie wymagała hospitalizacji.

Szybka przesiadka

Strażacy bez problemu przeprowadzili akcję przesiadki 81 pasażerów do innego pociągu, co pozwoliło im kontynuować podróż bez znaczących opóźnień.

Mimo niecodziennej sytuacji, zdarzenie to nie wpłynęło negatywnie na ruch kolejowy w tej części aglomeracji łódzkiej.

Policja wyjaśnia okoliczności

Policja rozpoczęła dochodzenie, aby wyjaśnić dokładne okoliczności zdarzenia. Początkowe informacje wskazują, że kierowca samochodu osobowego stracił kontrolę nad pojazdem, co doprowadziło do zderzenia.

Sprawdzono trzeźwość kierującego; wyniki były bez zarzutu. Zarówno kierowca, jak i pasażerka opuścili pojazd na czas, co miało kluczowe znaczenie dla uniknięcia poważniejszych konsekwencji.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x