NaKolei.pl WiadomościTransport miejski Strajk w MPK Łódź został odwołany. Skutki porozumienia odczują pasażerowie

Strajk w MPK Łódź został odwołany. Skutki porozumienia odczują pasażerowie

Redakcja
Fot. ŁÓDŹ.PL

Strajk Związków Zawodowych w MPK Łódź, który miał odbyć się 5 września został odwołany. Zarząd dogadał się ze związkami zawodowymi. Ustalono również, że podwyżki wynagrodzeń można sfinansować albo obcięciem liczby kursów albo podwyżkami cen biletów. W piątek zapadła decyzja, że bilety będą droższe.

29 sierpnia Związki Zawodowe działające w MPK Łódź ogłosiły, że 5 września zostanie zorganizowany strajk rotacyjny bezterminowy od godziny 2:00, ze względu na brak osiągnięcia porozumienia w mediacjach z pracodawcą. Autobusy i tramwaje miały nie wyjeżdżać do czasu zakończenia sporu.

Związkowcy walczyli o wzrost wynagrodzenia w wysokości 2 złotych za godzinę dla wszystkich pracowników na stanowiskach robotniczych oraz 340 złotych miesięcznie dla wszystkich pracowników na stanowiskach nierobotniczych.

Urząd Miasta Łodzi poinformował, że Zarządowi MPK Łódź udało się dojść do porozumienia z pracownikami 2 września i w poniedziałek komunikacja miejska działała normalnie. Podwyżki będą obowiązywały od 1 września.

Władze miasta poinformowały również, że z powodu rosnących kosztów paliwa i prądu w MPK Łódź już teraz brakuje 30 mln zł. Dodatkowo spełnienie postulatów pracowników spółki ma kosztować rocznie ok. 22 mln zł.

Z racji tego, że porozumienie dotyczy podwyżki wynagrodzeń od 1 września, to konieczne będzie zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która ma zatwierdzić podwyżki cen biletów MPK od 1 października – powiedział Zbigniew Papierski, prezes MPK.

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności