Prawo i przetargi Transport miejski

S&T wdroży nowoczesny system ERP w spółce Metro Warszawskie

S&T wdroży nowoczesny system ERP w spółce Metro Warszawskie Fot. Metro Warszawskie

Metro Warszawskie i S&T zawarły umowę na dostawę, wdrożenie, utrzymanie i rozwój światowej klasy zintegrowanego systemu informatycznego Infor LN, wspierającego zarządzanie przedsiębiorstwem. Wartość umowy przekroczyła 7 mln. zł.

Kontrakt z Metrem Warszawskim jest kolejną umową S&T na wdrożenie systemu ERP w sektorze transportu publicznego w Polsce. Jednym z kluczowych elementów ocenianych w postępowaniu przetargowym było spełnienie jak największej liczby specyficznych wymagań przedsiębiorstwa kolejowego w standardzie oprogramowania.
Rozwiązanie zarekomendowane przez integratora umożliwia skuteczne planowanie, zarządzanie projektami oraz rozliczanie zadań– zarówno na etapie inwestycji jak i eksploatacji.  Ponadto pozwala min. na ewidencję remontów i przeglądów w powiązaniu z prowadzeniem rejestrów środków trwałych, harmonogramowaniem prac i przeglądem stanu ich realizacji.

Umowa podpisana ze spółką Metro Warszawskie potwierdza wysokie kompetencje S&T w zakresie wdrażania systemów klasy ERP w sektorze transportu publicznego. Nie bez znaczenia jest fakt, że wybrane oprogramowanie spełnia również wymagania dotyczące zarządzania gospodarką remontową taboru kolejowego. To nie przypadek, że w ciągu ostatniego roku już drugi przewoźnik kolejowy zdecydował się powierzyć S&T zadanie zoptymalizowania obsługi procesów biznesowych za pomocą systemu ERP Infor LN – powiedział Rafał Piórkowski, Sales Director, S&T w Polsce.

Implementacja nowoczesnego sytemu ERP pozwoli także na  zoptymalizowanie i zwiększenie efektywności obsługi procesów m.in. w dziedzinie finansów i kontrolingu, sprzedaży, zakupów, gospodarki magazynowej, obsługi serwisowej i utrzymania ruchu w ramach gospodarki remontowej. W harmonogramie projektu w pierwszej kolejności będą wdrażane funkcjonalności w obszarach finansów. Kolejny etap prac obejmie implementację funkcjonalności: serwis, gospodarka remontowa (utrzymanie ruchu), obiegi dokumentów oraz funkcje integracyjne.