NaKolei.pl WiadomościPrzewozy pasażerskie SKM Warszawa jeździ do stacji Pruszków. Zmiana trasy i zasad honorowania biletów

SKM Warszawa jeździ do stacji Pruszków. Zmiana trasy i zasad honorowania biletów

Redakcja

ZTM w Warszawie informuje o zmianach związanych z powrotem pociągów SKM Warszawa na stację Pruszków na trasie Pruszków-Otwock.

Od dziś pociągi SKM linii S1 dojeżdżają do stacji Pruszków. Zmieniły się trasy autobusów i zasady honorowania biletów. Nie jeżdżą już autobusy linii zastępczych: ZG, ZB, ZBA oraz ZM.

Pociągi SKM na linii S1 mogły wrócić na swoją podstawową trasę z Pruszkowa do Otwocka.  Jednak ze względu na nadal trwające roboty budowlane na stacji niektóre pociągi S1 jadące z Otwocka kończą trasę na stacji Warszawa Zachodnia. Na swoją podstawową trasę wróciły również pociągi Kolei Mazowiecki linii R1. Przewoźnik uruchomił nową linię zastępczą ZR1, na trasie: PKP PRUSZKÓW – PKP PIASTÓW, bez przystanków pośrednich. Autobusy linii ZP kursują tak jak dotychczas.

Zmieniła się trasa autobusów linii 207, które dojeżdżają do przystanku PKP Ursus inną trasą. Ponadto zmieniła się częstotliwość kursowania autobusów linii 717.

Bilety ZTM (wszystkich rodzajów) są honorowane:

 • w pociągach KM wszystkich linii na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków
 • w autobusach ZR1 kursujących w relacji PKP Pruszków – PKP Piastów i z Pruszkowa z powrotem
 • w pociągach KM linii R8 i RL na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa Służewiec
 • w pociągach przyspieszonych RE1 na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Ursus Niedźwiadek (uwaga: pociągi jadą bez postoju na tej stacji i wymagane jest posiadanie odpowiedniego biletu KM na odcinek pomiędzy stacją Warszawa Ursus Niedźwiadek i stacją docelową/początkową);

Pasażerowie z biletami „kartonikowymi” ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane, są obowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny rozpoczęcia przejazdu w formacie 24-godzinnym, czyli np. 25.09.2018 godz. 06:55, a posiadacze biletów zakodowanych na WKM muszą je uprzednio aktywować.

Bilety KM, do odpowiednich stacji, a także w relacjach przez wyłączony odcinek, strefowe lub sieciowe, są ważne m.in. w:

 • pociągach SKM linii S1, S2, S3 i S10 na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków (S1) / Warszawa Służewiec (S10) / Warszawa Lotnisko Chopina (S2 i S3);
 • autobusach:
 • linii ZP, ZW, 717, 716, 191, 194, 207 na całej trasie;
 • linii 127 na odcinku Centrum – Nowe Włochy;
 • linii N35 na odcinku Centrum – Ursus Niedźwiadek;
 • linii N85 na odcinku Centrum – Pruszków Os. Staszica;
 • linii N01 na odcinku Ciepłownia Wola – Rondo Zesłańców Syberyjskich.

 

Więcej szczegółów na stronie ZTM w Warszawie.

Skomentuj ten artykuł

Podobne artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Akceptuję Polityka prywatności