Działania Kolej jest dla ludzi Przewozy pasażerskie

,,Rower za złotówkę z PKP Intercity” w ramach kolejnej edycji ETZT

,,Rower za złotówkę z PKP Intercity” w ramach kolejnej edycji ETZT Fot. PKP Intercity

PKP Intercity włącza się w działania w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Spółka przygotowała ofertę specjalną dla cyklistów „Rower za złotówkę z PKP Intercity”.

PKP Intercity po raz kolejny włącza się w akcję Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Od 16 do 22 września 2018 r. podróżni będą mogli przewieźć jednoślad za symboliczną złotówkę.

Przewóz roweru może rozpocząć się najwcześniej 16 września br. o godzinie 00.00, a najpóźniej 22 września br. o godz. 23.59. Cena jest stała, symboliczną złotówkę zapłacimy więc niezależnie od długości trasy, którą pokonamy pociągiem. Rower będzie można przewieźć we wszystkich dostosowanych do tego pociągach Twoich Linii Kolejowych (TLK), InterCity (IC), Express InterCity (EIC) lub Express InterCity Premium (EIP). Bilety będzie można kupić w kasach biletowych, poprzez stronę internetową www.intercity.pl, a także u konduktora w pociągu TLK, IC i EIC w miarę wolnych miejsc. Będą one ważne jedynie na przewóz roweru w pociągu, na który zostaną wydane.

Jak podaje przewoźnik, w pierwszym półroczu 2018 roku z pociągów PKP Intercity skorzystało 21,4 mln podróżnych, czyli o ponad milion osób więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. W tym okresie, w stosunku do analogicznego okresu ubiegłego roku, o 18% zwiększyła się liczba przewiezionych rowerów, co wpisuje się w obecne trendy społeczne i rosnące zainteresowanie wyjazdami kolejowo – rowerowymi. W całym 2017 roku blisko 113 tys. osób zakupiło bilet na przewóz jednośladu pociągiem PKP Intercity.

ETZT promuje ekologiczne formy mobilności, takie jak środki transportu zbiorowego, rower, ruch pieszy oraz transport multimodalny.