Strona główna » Wiadomości » Lepszy dostęp do Internetu w PKP Intercity

Lepszy dostęp do Internetu w PKP Intercity

Redakcja
Fot. PKP Intercity

Możliwość korzystania z wydajnego i niezawodnego Internetu w trakcie podróży jest jednym z priorytetów PKP Intercity w zakresie obsługi pasażerskiej. Z początkiem roku w Spółce opracowano system WiFiX, którego zadaniem jest dostarczanie informacji potrzebnych do monitorowania i sprawnej obsługi systemów Wi-Fi dostępnych dla pasażerów. Nowy system został właśnie produkcyjnie uruchomiony dla pociągów przewoźnika, a kontrolę nad nim sprawował będzie zespół IT PKP Intercity.

System WiFiX: monitorowanie w czasie rzeczywistym

System WiFiX umożliwia monitorowanie funkcjonowania urządzeń odpowiedzialnych za dostarczanie Internetu, jak również wgląd w czasie rzeczywistym w parametry dotyczące sieci Wi-Fi bez względu na to, gdzie dany wagon czy zespół trakcyjny się znajdują.

Umożliwia również dokładne określenie lokalizacji poszczególnych wagonów czy EZT i monitorowanie działania Internetu w każdym z nich.

Zaawansowane funkcje dla lepszej jakości usług

Nowy system posiada funkcje, dzięki którym m.in.: automatycznie prezentuje przypisanie wagonów do danej relacji i składu, pokazuje przebytą trasę pociągu oraz informuje, na którym jej odcinku nastąpiły problemy dotyczące np. zasięgu sieci, ponadto generuje wykresy i zestawienia wspierające szczegółową analizę danych związanych z funkcjonowaniem sieci Wi-Fi.

Głos Zarządu PKP Intercity

Stale dążymy do podnoszenia jakości świadczonych usług. „Jednym z elementów wpływających na satysfakcję naszych pasażerów jest możliwość korzystania z urządzeń mobilnych i komputerów podłączonych do Internetu – mówi Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity

Wyzwania i rozwój systemu WiFiX

Stały nadzór nad infrastrukturą odpowiadającą za dostęp do Internetu, a także rozprowadzanie sieci Wi-Fi w wagonach i EZT były w ostatnich latach dużym wyzwaniem.

PKP Intercity planuje dalszy rozwój systemu. WiFiX cały czas jest udoskonalany, stopniowo zwiększa się jego funkcjonalność.

Zapewnienie Stabilnego Połączenia w Każdych Warunkach
Na dostępność Wi-Fi w pociągach ma wpływ wiele czynników. PKP Intercity, jako pierwszy przewoźnik w Polsce, uruchomiła mobilne wzmacniacze sieci oraz nowoczesne routery GSM/WIFI, co zapewni pasażerom stabilne połączenie z Internetem.

Przyszłość dostępu do Internetu w PKP Intercity

Cele postawione przez najbliższe lata to dalszy rozwój kompleksowego systemu do diagnostyki i monitorowania pokładowych systemów IT. Wszystko po to, by zagwarantować najwyższą jakość świadczonych usług.

Podobne artykuły

0
Would love your thoughts, please comment.x